Aktuality.sk

Description:

Denne aktualizované spravodajstvo z domova i zo sveta. Správy z oblasti ekonomiky, kultúry a spoločenského života. Predpoveď počasia, horoskopy, TV program a kurzový lístok.

URL:

http://www.aktuality.sk/

Catalog:

Zo sveta

Publishes:

26.2 items/day

V Budapešti chcú zaviesť daň zo zápchy a obmedziť dieselové autá

15:08
V Budapešti chce magistrát zaviesť „daň zo zápchy“ a do piatich rokov môže byť obmedzený vjazd áut s dieselovým pohonom do niektorých budapeštianskych obvodov.

Putin si myslí, krajiny východnej Európy možno vystúpia z EÚ

14:34
Ruský prezident Vladimir Putin v stredu nevylúčil možnosť, že by krajiny východnej Európy o niekoľko rokov mohli začať zvažovať svoj odchod z EÚ.

Pentagón: Džihádisti využili stiahnutie vojsk USA zo Sýrie a tureckú inváziu

9:18
Stiahnutie amerických jednotiek zo severovýchodnej Sýrie a turecká vojenská operácia v tejto oblasti umožnili extrémistickému hnutiu Islamský štát (IŠ) preskupiť svoje sily a pripraviť nové útoky.

Nepokoje v Bolívii majú najmenej troch mŕtvych

8:43
Najmenej tri obete na životoch si v utorok vyžiadali v Bolívii násilné zrážky stúpencov bývalého prezidenta Eva Moralesa s príslušníkmi bezpečnostných zložiek.

Brazília vydala medzinárodný zatykač na paraguajského exprezidenta

8:09
Brazílsky sudca v utorok vydal medzinárodný zatykač na bývalého prezidenta Paraguaja Horacia Cartesa v súvislosti s vyšetrovaním brazílskeho korupčného škandálu Car Wash (Umývačka).

Rusko vyjadrilo znepokojenie z obnovenia tureckej ofenzívy v Sýrii

8:09
Rusko vyjadrilo znepokojenie nad signálmi Turecka, že by mohlo pokračovať v ofenzíve na severovýchode Sýrie neďaleko tureckej hranice.

Pápež František priletel do Bangkoku

8:09
Pápež František priletel v stredu do Bangkoku. V rámci cesty, počas ktorej navštívi Thajsko a Japonsko, chce vysloviť podporu medzináboženskému dialógu a jadrovému odzbrojeniu.

Johnson a Corbyn sa stretli v predvolebnej diskusii

7:35
Britský premiér Boris Johnson a líder labouristov Jeremy Corbyn sa v utorok po prvýkrát stretli v predvolebnej diskusii na komerčnej televízii ITV.

Finančník Epstein bol podľa prokurátora v noc svojej smrti v cele sám

7:35
Riaditeľka Federálneho väzenského úradu v tejto súvislosti zdôraznila, že "žiadne dôkazy nenaznačujú" inú verziu ako samovraždu.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes