Aktuality.sk

Description:

Denne aktualizované spravodajstvo z domova i zo sveta. Správy z oblasti ekonomiky, kultúry a spoločenského života. Predpoveď počasia, horoskopy, TV program a kurzový lístok.

URL:

http://www.aktuality.sk/

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

6.5 items/day

Týždeň vo svetovej ekonomike: Konflikt USA-Čína ožíva a Renault stojí nad hrobom

30.May
Trhy pokračujú v silnom zotavovaní, ropa zažila rekordný mesiac a Renault by bez štátnej podpory „zmizol“. Prečítajte si výber najzaujímavejších správ zo sveta biznisu a financií.

O prácu pastierov nie je na východe Slovenska záujem

29.May
Extenzívny spôsob chovu hospodárskych zvierat v posledných rokoch na východe Slovenska zápasí s niekoľkými problémami.

Koronakríza nám vyčistila vzduch. Miliardy z EÚ môžu očistiť Slovensko od jedov (podcast)

29.May
Minister životného prostredia Ján Budaj chce využiť nové miliardy z EÚ na očistenie Slovenska od znečistenia.

Repka: Spása pre naše zúbožené poľnohospodárstvo alebo žltý armagedon?

29.May
Jedna obyčajná poľnohospodárska plodina rozhádala takmer všetkých farmárov. Do ohňa priliali olej aj niektorí ochranári. Zo všetkých strán teraz lietajú rôzne argumenty pre a proti.

Sulík: Buď chceme byť za každú cenu za pekných, alebo pomôcť ekonomike

28.May
O tom, či sa ekonomika bude po strmom páde v dôsledku koronakrízy zotavovať podobne rýchlo ako klesala, alebo omnoho pomalším tempom, rozhodnú podľa ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS) aj kroky vlády na jej podporu.

Bratislavskí poslanci súhlasia, aby vodárenská spoločnosť kúpila podiel v Infra Services

28.May
Poslanci bratislavského mestského zastupiteľstva vyslovili vo štvrtok súhlas so zámerom, aby Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) odkúpila za 10,5 milióna eur 49-percentný podiel vo svojej dcérskej firme Infra Services od spoločnosti Grafobal Group development (GGD).

Minister Mičovský reaguje na napadnutie farmára: Násilníckych farmárov vylúčime z podpôr

28.May
Farmári, ktorí budú spory o obhospodarovanie poľnohospodárskej pôdy riešiť násilím, prídu o štátnu podporu. Povedal to vo štvrtok minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ján Mičovský (OĽaNO), ktorý tak reagoval na posledný zverejnený prípad napadnutia farmára Belejčáka z minulého týždňa na východnom Slovensku.

Koronavírus: Spotrebitelia majú najpesimistickejšie očakávania v oblasti nezamestnanosti

28.May
Najpesimistickejšie hodnotenie spotrebiteľov v rámci indikátora spotrebiteľskej dôvery zaznamenal Štatistický úrad (ŠÚ) SR pri očakávanej nezamestnanosti.

Koronavírus: Bratislava odpustí gastro prevádzkam daň za terasy

28.May
Mesto Bratislava odpustí gastronomickým prevádzkam a kaviarňam celú výšku dane za letné terasy na pozemkoch hlavného mesta.

Rast zásob v USA znížil ceny ropy

28.May
Ceny ropy pokračovali vo štvrtok v poklese, keď trhy ovplyvnil nečakane výrazný rast zásob v USA. To signalizuje stále nízky dopyt, pričom analytici sa obávajú, že v dôsledku pokračujúcich problémov ekonomiky sa ani v nasledujúcom období rýchlo zotavovať nebude.

Koronavírus: Banka zistila, že jej klienti nakupovali v nedele najmenej, najviac platili pred víkendom

28.May
Slováci sa zásobujú nákupmi najmä pred začiatkom víkendu. Piatky a štvrtky sú totiž tie dni v týždni, kedy sa nakupuje v kamenných prevádzkach a platí v nich kartami najčastejšie. Zistila to o svojich klientoch ČSOB.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes