15
new stories - click to show

Aktuality.sk

Description:

Denne aktualizované spravodajstvo z domova i zo sveta. Správy z oblasti ekonomiky, kultúry a spoločenského života. Predpoveď počasia, horoskopy, TV program a kurzový lístok.

URL:

http://www.aktuality.sk/

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

6.3 items/day

Slovenská pošta obnovuje vozový park nákladných áut

15:13
Slovenská pošta nasadila vo štvrtok do prevádzky prvé nové nákladné vozidlá dodané v rámci dvoch verejných súťaží na obnovu svojho parku.

Minister hospodárstva Sulík predstavil tretie podnikateľské kilečko

14:06
Vicepremiér a minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS) za účasti štátneho tajomníka Jána Oravca predstavil tretí balíček na zlepšenie podnikateľského prostredia, tzv. tretie podnikateľské kilečko, a to s takmer 300 opatreniami.

Vlčana poslanci neodvolali, ostáva vo funkcii ministra pôdohospodárstva

12:59
Minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan (nominant OĽANO) ostáva vo funkcii. Poslanci Národnej rady (NR) SR vo štvrtok odmietli návrh na jeho odvolanie.

Na podanie odloženého daňového priznania zostávajú posledné hodiny, upozorňuje Finančná správa

11:54
Daňovníkom zostávajú posledné hodiny na podanie odloženého daňového priznania (DP) k dani z príjmov a zaplatenie dane za minulý rok.

Napriek rastúcej inflácii investuje len tretina Slovákov, ukázal prieskum

9:39
Napriek rastúcej inflácii investuje len tretina Slovákov a Sloveniek. Viac ako tri pätiny z nich uprednostňujú investovanie prostredníctvom digitálnych technológií, vyplýva z prieskumu agentúry Go4insight pre skupinu 365.bank.

Poslanci začali odvolávať ministra Vlčana

29.June
V pléne Národnej rady (NR) SR sa začala mimoriadna schôdza k návrhu na vyslovenie nedôvery ministrovi pôdohospodárstva Samuelovi Vlčanovi (nominant OĽANO).

PPA vyplatí poľnohospodárom výnimočnú pomoc

29.June
Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) vyplatí poľnohospodárom výnimočnú pomoc zo zdrojov EÚ vo výške 5.239.169 eur, ku ktorej SR prideľuje dodatočnú pomoc zo štátneho rozpočtu vo výške do 200 %, teda do výšky 10.478.338 eur.

Vláda odmietla návrh na odvolanie ministra pôdohospodárstva Samuela Vlčana

29.June
Slovenská vláda v stredu odmietla poslanecký návrh na vyslovenie nedôvery ministrovi pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Samuelovi Vlčanovi (nominant OĽANO). Návrh je podľa podľa kabinetu Eduarda Hegera (OĽANO) neopodstatnený vo všetkých bodoch.

Maďarská vláda môže v prípade núdze prevziať dohľad na energetickými firmami

29.June
Maďarsko prijalo dekrét, ktorý vláde umožňuje prevziať dohľad nad strategicky dôležitými energetickými firmami a prevádzkovateľom plynovodnej siete FGSZ.

Spoločnosť Airbnb natrvalo zakáže večierky v ponúkanom ubytovaní

29.June
Americká spoločnosť Airbnb, ktorá sprostredkúva prenájom krátkodobého ubytovania, natrvalo zakáže vo svojej ponuke domov organizovanie večierkov.

Koniec autám so spaľovacím motorom? EÚ schválila ukončenie ich predaja do roku 2035

29.June
Európska únia schválila ukončenie predaja vozidiel so spaľovacími motormi v Európe do roku 2035, informovalo v stredu nadránom 27 členských krajín EÚ.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes