Publikuje:

2,5 položek/den

Gabriela Satková se blíží k pařížské olympiádě na obou lodích

17:04
Vodní slalomářka Gabriela Satková v nominačních závodech podruhé vyhrála obě ženské kategorie. Po úspěchu v prvním kole ve Veltrusech ovládla závody kanoistek i kajakářek také nyní v Praze. Z první výhry v nominaci se ve třetím dílu radovali kajakář Vít Přindiš a kanoista Lukáš Rohan.

Vraštilovi se Šimánkem znovu těsně unikla veslařská medaile

17:04
Miroslav Vraštil a Jiří Šimánek zopakovali na mistrovství Evropy na dvojskifu lehkých vah čtvrté místo. Těsně pod stupni vítězů skončili loni také na světovém šampionátu i před třemi lety v olympijské regatě v Tokiu a rovněž na ME. Zlato v Szegedu obhájili švýcarští veslaři Jan Schäuble a Raphaël Ahumada Ireland.

Pětibojařka Novotná skončila osmá na SP v Budapešti, Hlaváčkovou zradil parkur

15:50
Moderní pětibojařka Veronika Novotná skončila osmá na Světovém poháru v Budapešti. Lucie Hlaváčková, jež před týdnem v Ankaře zůstala těsně za medailistkami, uzavřela finále na posledním 18. místě po nedokončeném parkuru. Pro vítězství si doběhla pod vlajkou neutrálního sportovce Běloruska Marija Hnedčiková.

Futsalový reprezentant Slováček je v pořádku. Po kolapsu i vtipkoval

13:19
Kapitán chrudimských futsalistů Matěj Slováček je po kolapsu před pátečním semifinálovým zápasem v Brně v pořádku a nejpozději v neděli by měl opustit nemocnici. Východočeský klub na webu také uvedl, že vyšetření třiatřicetiletého reprezentanta prokázala totální vyčerpání a dehydrataci.

Judista Musil skončil při debutu na ME v prvním kole, prohráli i další Češi

13:19
Judista Radomír Musil skončil při debutu na mistrovství Evropy v prvním kole. Dvaadvacetiletý člen Sokola Praha Vršovice nestačil v Záhřebu ve váhové kategorii do 90 kilogramů na Francouze Alexise Mathieua, jenž získal dvě wazari.

Po kolapsu reprezentanta Slováčka futsalisté Chrudimi v Brně nehráli

26.dubna
Druhý zápas semifinále play off futsalové ligy mezi Helasem Brno a Chrudimí byl dnes odložen kvůli zdravotní indispozici kapitána hostů Matěje Slováčka. Třiatřicetiletý český reprezentant zkolaboval při rozcvičce a záchranka ho převezla do nemocnice. Chrudimský klub o tom informoval na svém webu.

Zachová zabojuje na ME o zlato, české judistky čekaly na medaili dvacet let

26.dubna
Česká judistka Renata Zachová je ve finále mistrovství Evropy. V kategorii do 63 kilogramů se přes tři vítězné zápasy dostala do semifinále a v něm porazila obhájkyni titulu Slovinku Andreju Leškiovou. Juniorská mistryně Evropy z roku 2020 má tak jisté minimálně stříbro, což bude její první medaile z vrcholné seniorské akce. O titul se utká s Nizozemkou Joanne van Lieshoutovou, bronzovou medailis…

Curleři Paulovi porazili Turecko a udrželi se mezi světovou elitou

26.dubna
Zuzana a Tomáš Paulovi se na mistrovství světa v curlingu smíšených dvojic v Östersundu udrželi díky výhře 8:4 nad Tureckem mezi elitou. Bronzoví z roku 2013 ve Švédsku obsadili konečné 16. místo, což je jejich nejhorší výsledek ze sedmi startů na MS.

Rose, Kane, Bedard. A teď má Chicago jedničku draftu i v NFL. Atlanta šokovala

26.dubna
Dopředu se vědělo, že první kolo draftu NFL budou opanovat ofenzivní talenti. Realita ale předčila veškerá očekávání. Nejenže se poprvé v historii profiligy amerického fotbalu defenzivní hráči neobjevili v top 10, obrana musela unikátně čekat až do čísla 15. Nadšení jsou v Chicagu, po Derricku Roseovi, Patricku Kaneovi a Connoru Bedardovi má město další jedničku draftu. Tentokrát si ji vybrali Ch…

Paulovi na MS dvakrát prohráli, v pátek proti Turecku zabojují o záchranu

25.dubna
Zuzana a Tomáš Paulovi budou na mistrovství světa v curlingu smíšených dvojic v Östersundu hrát o udržení mezi elitou. Po dnešních dvou prohrách obsadili čeští manželé ve skupině B předposlední devátou pozici a v pátek se o konečné umístění střetnou s Tureckem.

Skifařka Prokešová postoupila do finále mistrovství Evropy

25.dubna
Skifařka Alice Prokešová postoupila na veslařském mistrovství Evropy do nedělního finále. Čtyřiadvacetiletá česká reprezentantka obsadila v dnešní rozjížďce v Szegedu druhé místo, když nestačila pouze na Srbku Jovanu Arsičovou.

Plzeňský mistr dal futsalistům Slavie deset gólů. Šest dostal

25.dubna
Úvodní futsalové semifinále série play off mezi Plzní a Slavií nabídlo divoký průběh. Hosté po prohrané první půli 1:6 mírnili výsledek ve druhé části, i tak Interobal vyhrál vysoko 10:6.

Paulovi na MS curlingových dvojic porazili Američany a udrželi naději na postup

24.dubna
Zuzana a Tomáš Paulovi na světovém šampionátu dvojic v curlingu v Östersundu porazili Američany a udrželi naději na třetí příčku, která by je poslala do play off. Po sedmi kolech mají čeští olympionici tři výhry a čtyři porážky, na trojici týmů na třetím místě ztrácejí jedno vítězství.

Už není cesty zpět. Hradilek myslel na olympiádu, ale zradila ho ruka

24.dubna
Před jedenácti lety vládl světovým peřejím. Měl olympijské stříbro z Londýna a stal se mistrem světa. Po dlouhých letech, kdy přední umístění lovili pro Česko hlavně kanoisté, právě on otevřel medailové žně i pro kajakáře. Podél říčních kanálů se pohybuje přes 27 let. A nyní dává Vavřinec Hradilek svému milovanému sportu sbohem.