Publikuje:

2,8 položek/týden

Deštivou kvalifikaci na sprint F1 v Číně vyhrál Norris před Hamiltonem

12:30
Po chaotickém závěru opanoval Lando Norris z McLarenu deštivou kvalifikaci na sprint ve Velké ceně Číny formule 1. Druhý skončil se ztrátou 1,261 sekundy Lewis Hamilton z Mercedesu, třetí byl Fernando Alonso z Aston Martinu. Úřadující mistr světa a lídr průběžného pořadí Max Verstappen z Red Bullu obsadil čtvrtou příčku. Samostatně bodovaný sprint se pojede v sobotu od 5:00 SELČ.

Šumava prodchnutá rallye. Startuje domácí šampionát i s kompletní českou špičkou

8:10
Sezona mistrovství republiky v rallye startuje tentokráte na západě Čech. O víkendu se jede 58. rallye Šumava Klatovy. Startovní pole bude nabité, organizátoři i jezdci vzhlížejí k počasí, které může být hodně nevyzpytatelné. Loňský vítěz Václav Pech si pochvaluje zimní přípravu a s nadějemi vyhlíží svůj oblíbený závod. Aktuality i reportáže ze zákulisí závodu nabízí po celý víkend ČT sport.

Odtrhnout jizvu a sžít se s motorkou i novými pneumatikami, říká Salač

17.dubna
Nový tým, nové pneumatiky, nová země, k tomu další operace předloktí... Bylo toho dost, co musel zpracovat na prahu sezony jediný český závodník ve světovém šampionátu silničních motorek Filip Salač. Ten se do kubatury Moto2 vrátil o minulém víkendu v texaském Austinu, po vynechaném závodě a druhé operaci ruky, a získal bod za patnácté místo.

Salač si v Austinu vyjel první sezónní bod. Viňales kraloval v MotoGP

15.dubna
Ve Velké ceně Ameriky si český závodník Filip Salač připsal patnácté místo. Což pro něho znamená první bod v letošní sezoně mistrovství světa Moto 2. Z vítězství se radoval Španěl Sergio García. I třída Moto GP poznala španělského vítěze, stal se jím Maverick Viňales.

Salač odstartuje do VC Ameriky ze sedmé řady

14.dubna
Motocyklista Filip Salač odstartuje do VC Ameriky v Austinu až ze sedmé řady. Od postupové čtveřice v první části kvalifikace Moto2 jej dělilo pouhých 129 tisícin sekundy. Nejrychlejší byl průběžný lídr Arón Canet.

Navrátilec Cais triumfoval na úvodní Valašské rally, Kopecký na něj ztratil pět sekund

8.dubna
Domácí sezonu v automobilových soutěžích odstartovala víkendová 42. Valašská rally. Na trati se představila téměř kompletní česká špička, prvenství slavili Erik Cais s Igorem Bacigálem.

Verstappen potřetí v řadě králem Japonska, druhý dojel Peréz

7.dubna
Dvojitý triumf si na Velké ceně Japonska připsala stáj úřadujícího mistra světa Maxe Verstappena. Nizozemský pilot z Red Bullu ovládl japonský okruh potřetí v řadě a o 12,535 sekundy zvítězil před svým týmovým kolegou Sergiem Pérezem z Mexika. Třetí dojel s odstupem více než 20 sekund španělský vítěz předchozího závodu, který Verstappen nedokončil, Carlos Sainz z Ferrari.

Verstappen zůstává v kvalifikaci stoprocentní. V Japonsku opět odstartuje z pole position

6.dubna
Trojnásobný mistr světa Max Verstappen vyhrál i letošní čtvrtou kvalifikaci formule 1. Velkou cenu Japonska v Suzuce odstartuje před svým kolegou z Red Bullu Sergiem Pérezem.

Rovanperä je králem Safari rallye, druhou příčku uzmul jeho týmový kolega Kacuta

31.března
Dvojnásobný mistr světa Kalle Rovanperä vyhrál podruhé v kariéře Safari rallye. Toyota tím potvrdila, že se jí v Keni daří. Opanovala zde totiž čtvrtý ročník za sebou, její double zkompletoval Takamoto Kacuta. Třetí skončil s téměř dvouapůlminutovým mankem Francouz Adrien Fourmaux z Fordu, který vyrovnal životní výsledek z předchozí Švédské rallye. Navzdory pátému místu udržel pozici lídra mistro…

Vedení v Safari rallye kontroluje Rovanperä, dominanci toyot v Keni stvrzuje druhý Kacuta

30.března
Kalle Rovanperä vede s více než dvouminutovým náskokem keňskou Safari rallye. Dvojnásobný mistr světa nebyl v druhé etapě tak dominantní jako v pátek, kdy ovládl všech šest testů, a připsal si tentokrát jediný dílčí triumf. Třiadvacetiletý Fin přesto před závěrečným dnem více než zdvojnásobil náskok před nejbližším pronásledovatelem.

Rovanperä ovládl první etapu keňské Safari rallye

30.března
Úvodní etapu keňské Safari rallye ovládl dvojnásobný mistr světa Kalle Rovanperä. Třiadvacetiletý Fin, který letos startuje jen ve vybraných soutěžích, dnes vyhrál všech šest rychlostních zkoušek. V čele třetího dílu světového šampionátu má náskok téměř 57 sekund.

Kopecký bude v domácím rallyovém šampionátu znovu favoritem, věří ale v nástup mladé generace

27.března
Se stejným vozem Škoda Fabia RS Rally2 a jen v lehce pozměněném designu bude Jan Kopecký letos útočit na jedenáctý domácí titul. Dlouholetá domácí rallyová jednička bude opět hlavním favoritem seriálu. Kopecký ale předpokládá, že jej nečeká lehká úloha, na souboje s konkurenty se těší.

Martín byl v Portimau k nedostižení a ujal se vedení v šampionátu

24.března
Na okruhu v portugalském Portimau zvítězil Španěl Jorge Martín. Jezdec týmu Ducatti se výsledkem ujal vedení v šampionátu. Úřadující šampion Francesco Bagnaia závod nedokončil.

Staněk den po triumfu ve sprintu dojel v hlavním závodě F2 šestnáctý

24.března
Roman Staněk skončil šestnáctý v hlavním závodě formule 2 v Melbourne a na sobotní překvapivé vítězství ze sprintu nenavázal. Dvacetiletý český jezdec týmu Trident doplatil po startu na nezaviněnou kolizi s Britem Zakem O'Sullivanem a v cíli ztratil na vítězného Francouze Isacka Hadjara téměř minutu. V čele šampionátu zůstal Zane Maloney z Barbadosu.

V Melbourne triumfovaly vozy Ferrari, vyhrál Sainz před Leclercem. Obhájce titulu Verstappen nedokončil

24.března
Velkou cenu Austrálie vozů formule 1 vyhrál Carlos Sainz z Ferrari a ukončil sérii devíti výher úřadujícího mistra světa Maxe Verstappena z Red Bullu, který odstoupil kvůli technickým potížím. Devětadvacetiletý Španěl zvítězil na okruhu v Melbourne o více než dvě sekundy před týmovým kolegou Charlesem Leclercem. Závod se dojel po nehodě George Russella v režimu virtuálního safety caru. Třetí byl …
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes