Brandon Ingram z New Orleans zakončuje na koš Portlandu. Bránit se ho snaží...

Brandon Ingram z New Orleans zakončuje na koš Portlandu. Bránit se ho snaží Robert Covington. | foto: Matthew HintonAP

New Orleans si v NBA poradilo s Portlandem, Satoranský nebodoval

• 19
Basketbalisté New Orleans porazili v jednom ze čtyř odehraných úterních zápasů zámořské NBA tým Portlandu 111:97. V dresu vítězných Pelicans odehrál bez dvou vteřin jedenáct minut Tomáš Satoranský, do statistik si ale připsal jen jednu asistenci. Phoenix zvítězil 108:90 na palubovce hvězdných Los Angeles Lakers a nadále vládne NBA. Navíc Suns znovu ukázali sílu kolektivního basketbalu, protože potřetí za sebou zaznamenalo dvouciferný počet bodů alespoň sedm jejich hráčů.

Lakers chtěli doma Phoenix potrápit a pod taktovkou LeBrona Jamese, jenž nastřílel celkem 34 bodů, se jim to v první půli dařilo. Jenže v závěru poločasu už začali za silnější část provazu tahat domácí a ve třetí čtvrtině, kterou vyhráli o 10 bodů, získali zápas pod svou kontrolu. Lakers už se nezmohli na odpor a prohráli potřetí za sebou.

Phoenix měl dvakrát více asistencí než soupeř a spoléhal se na více hráčů. Nejlepším jeho střelcem byl s 24 body Devin Booker. Deandre Ayton přidal 19 bodů a 11 doskoků.

Pelikáni z New Orleans poprvé v sezoně zažívají pocit, jaké to je vyhrát tři zápasy za sebou. Po Oklahoma City a Milwaukee si vyšlápli i na Portland. Blazers sice v první půli držel Damian Lillard, jenž dala celkově 39 bodů, ale na začátku druhé půle Pelicans předvedli šňůru 14:0 a Portland už musel jen dotahovat. Dvakrát se přiblížil na rozdíl jediné střely, ale New Orleans už výhru nepustilo.

A to zejména zásluhou Brandona Ingrama s 28 body a Nickeila Alexandera-Walkera, který 22 ze svých 27 bodů dal ve druhé půli. Celkově šlo už o osmou výhru z posledních 13 zápasů.

Pelikáni sice stále zůstávají předposlední v Západní konferenci, ale na příčky znamenající boj o play off ztrácejí už jen dvě výhry. „Sezona pro nás byla od začátku hodně těžká a i já měl problém zůstat trpělivý. Neměli jsme výsledky, ale teď všichni začínáme více a více věřit. Jsem extrémně hrdý na to, co tu děláme,“ prohlásil Willie Green, trenér New Orleans.

Devin Booker (vpravo) z Phoenixu bráněný LeBronem Jamesem z Los Angeles Lakers.

Miami vyrovnalo klubový rekord 22 trefenými trojkami, které Heat pomohly k výhře 125:96 nad Indianou. Tyler Herro se po třízápasové pauze vrátil 26 body, stejný počet bodů zaznamenal i Duncan Robinson. Kyle Lowry těsně nedosáhl na triple double, když k 11 doskokům a 12 asistencím přidal jen 8 bodů. Indianě nepomohl ani návrat trenéra Ricka Carlisla z karantény po pozitivním testu na covid-19.

Právě velké množství hráčů a trenérů v karanténě nadále trápí NBA, ale přerušení soutěže není v plánu. A Dallas si dokáže poradit i s náhradníky, což dokázal vítězstvím i bez hvězd 114:102 nad Minnesotou.

Na obou stranách chybělo kvůli karanténě hned devět hráčů, Dallas vinou karantény či zranění postrádal tři své nejlepší hráče Luku Dončiče, Kristapse Porzingise, Tima Hardawaye a další opory. Z jejich stínu tak vystoupil Jalen Brunson, který nastřílel 26 bodů. Klíčovou šňůru 10:0 ve čtvrté čtvrtině pak táhl Dorian Finney-Smith, autor 19 bodů.

Basketbalová NBA

Miami Heat - Indiana Pacers 125:96
New Orleans Pelicans - Portland Trail Blazers 111:97 (domácí Satoranský 1 asistence)
Dallas Mavericks - Minnesota Timberwolves 114:102
New York Knicks - Detroit Pistons 105:91
Los Angeles Lakers - Phoenix Suns 90:108

Utkání Brooklyn Nets - Washington Wizards bylo odloženo.