středa 22.5 17:00 - ZUŠ – Hrad, Strakonice

• Posezení s harmonikami

středa 22.5 18:00 - Hospoda Myslivna Dražejov

Hokej jako na houpačce se šťastným koncem pro domácí

PÍSEK/RADOMYŠL - V rámci 15. kola hokejové Krajské ligy mužů hostila Radomyšl na píseckém ledě mužstvo Soběslavi, které bylo ze čtvrtého místa tabulky s náskokem šesti bodů na domácí mírným favoritem. Sokolové postrádali několik odmítačů očkování proti covid-19, kteří by se uplatnili v základní sestavě, a museli tedy vzít za vděk pomoc několika mladých hráčů z A týmu IHC Písek, kteří byli oživením. Naopak hosté přijeli, kromě jednoho, se všemi hráči soupisky a těžko se mohli vejít na střídačku. V první třetině si vytvořili dvoubrankový náskok a skórovali dokonce v oslabení. Nakonec však od Otavy odjeli jenom s bodem, protože v pětiminutovém prodloužení při hře tři na tři vystřelil domácím druhý bod David Kouba.

Sokol Radomyšl - Spartak Soběslav 8:7 p.p. (1:3,5:2,1:2)
Branky a nahrávky: 11. Jungbauer (Hanus, Slavík), 21. Jungbauer, 28. Slavík (Suda), 32. Vlk (Strnad, Přibyl), 36. Brož, 37. Hřebíček (R. Volf), 59. Vlk (Hřebíček), 63. Kouba - 5. Čížek (Šimák, Kubeš), 10. O. Pánek (Kubeš, Macháček), 13. Macháček (Škoda, V. Pánek), 25. Hák (Žákovský), 28. Macháček, 44. Hubata (Přibyl), 45. Čížek
Rozhodčí: Svoboda - Šimák, Knor. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1

Skóre utkání se měnilo jako na houpačce. Po první třetině, v které byli hosté lepší a vyhráli ji dvougólovým rozdílem, se po přestávce vrátili na ledovou plochu domácí v mnohem lepším rozpoložení. Nejdřív kapitán Daniel Jungbauer svým druhým gólem snížil na 2:3, jenže hosté z trestného střílení znovu odskočili na dvoubrankový rozdíl. Domácí nesložili zbraně a třemi góly v řadě, když jeden dal také z trestného střílení Václav Brož, překlopili vedení na svou stranu a do třetího dějství šli za stavu 6:5 a na závěrečné drama bylo zaděláno.
Spartak využil přesilovku, vyrovnal na 6:6 a za minutu si vzal vedení zpět, když po samostatné akci poslal Soběslav do vedení na 6:7 Adam Čížek. Když už se zdálo, že tři body si odvezou hosté, z omylu je vyvedl Josef Vlk, který vyrovnal na 7:7.
V prodloužení oba týmy jednou zachránili brankáři a vyloženou stoprocentní šancí, kdy nedopravili kotouč do odkryté branky, hosté urazili hokejového boha. Brzy poté se řítil na soběslavského gólmana David Kouba, který blafákem zajistil domácímu celku dva body, hosté odjížděli s jedním.