Bundesliga - souhrn 15. kola: Frankfurt otočil duel s Leverkusenem

10.12.2021, 22:24, aktualizováno 12.12.2021, 19:35
Komentáře a souhrny
Radost hráčů Frankfurtu (© AFP)
Bayern otočil zápas s Mainzem, vyhrál 2:1 a svůj náskok na čele navýšil už na šest bodů, Dortmund totiž v Bochumi zachránil jenom remízu 1:1. Leverkusen neudržel vedení ve Frankfurtu, odkud si odvezl porážku 2:5. 1. FC Köln po čtyřech kolech padl a doma nestačil na Augsburg, tři body mají Hoffenheim, Hertha, Lipsko a také Stuttgart, který poměrně nečekaně vyhrál ve Wolfsburgu. Union po vypadnutí z Konferenční ligy padl s posledním Fürthem...

Eintracht Frankfurt - Bayer Leverkusen 5:2

12.12.2021 17:30

Góly: 23. Tuta, 30. Jesper Lindstrøm, 50. Evan N'Dicka, 66. Kristijan Jakić, 76. Djibril Sow - 5. Patrik Schick, 22. Patrik Schick (pen.)

Ve 22. minutě vedl Bayer Leverkusen už dva nula, když svůj třináctý a čtrnáctý gól v sezóně zaznamenal Patrik Schick. Jenže pak domácí nabrali neskutečné tempo a pěti góly v řadě utkání proměnili v jeden z nejlepších zápasů dosavadní sezóny. Už v prvním poločase "Orli" vyrovnali, když se trefili Tuta a Lindström. Po změně stran přidali rozjetí domácí ještě další tři banány a po dvou gólech Sowa a zásahu Jakiče uštědřili Farmaceutům krutý debakl 5:2. Frankfurt je po dnešním koncertě na devátém místě, Leverkusen zůstává třetí.

Patrik Schick! Patrik Schick! Český bombardér nenechal fanoušky na další gól dlouho čekat a už v 5. minutě otevřel skóre dnešního očekávaného duelu. Jeden z nejlepších střelců soutěže byl na konci rychlé kombinace hostů, kdy mu míč přistrčil Robert Andrich a Schickova střela prošla skrz bránícího hráče do sítě bezmocného Trappa - 0:1.

Hosté byli na hřišti nadále mnohem aktivnější a zkoprnělí "Orli", se dlouho nemohli dostat do tempa a ztráceli laciné míče. Ve 22. minutě navíc mohlo být pro Frankfurt ještě hůř, protože po ruce Sowa ve vápně zahrávali Farmaceuti penaltu. K té se postavil Patrik Schick a nabízenou možností nepohrdl! Druhý gól usměrnil zkušeně doprostřed brány. Schick tak už vsítil 14 gólů v aktuální sezóně!

Die Adler však zvedli křídla a podporovaní burcujícími diváky hned ve 24. minutě snížili! Po Kostićově centru z rohového kopu se k míči dostal Tuta a tvrdou ranou zblízka překonal Hrádeckého - 1:2.

Velmi svižný duel sliboval gólové hody. A skutečně! Domácí Frankfurt se rozjel do plných obrátek a ve 30. minutě zaslouženě vyrovnal. Jesper Lindström si výborně naběhl na průnikovou přihrávku Djibrila Sowa a dánský útočník křižnou ránou na zadní tyč nedal Hrádeckému šanci.

Oba týmy předváděly ofenzivní sílu, ale jejich snaha často selhávala na zkažené předfinální přihrávce. Aktivnější však byli domácí, kteří na hřišti působili jak polití živou vodou. A famózní obrat dokonali krátce po výměně stran. Evan N'Dicka si po rohovém kopu našel odražený míč a neomylně jej napálil do sítě - 3:2!

Vzápětí mohli "Orli" ještě přidat další zásah. Borré si zasekl obránce, ale nechal jen vyniknout Hrádeckého. Z následného rohu mířil Hinteregger těsně vedle. Frankfurt se asi rozhodl, že svým fanouškům naservíruje předčasný vánoční dárek, protože předváděl neskutečný fotbal. A v 67. minutě slavil se s nadšeným stadionem další zásah. Po centru z levé strany se míč snesl k nohám Jakiče, který na nic nečekal a zakončil přesně k zadní tyči.

Bayer se sice snažil utkání zvrátit, k čemuž měli přispět střídající Demirbay s Palaciosem, jenže domácí jim nedali nejmenší šanci a v 77. minutě zapsali už pátou branku. Kostić potáhl míč po levé straně, posunul jej na Borrého, který duchapřítomně sklepl na nabíhajícího Sowa a frankfurtský záložník utaženou ranou do levé šibenice zaznamenal už druhý gól v zápase. Gólman Hrádecký se marně natahoval po jeho umístěné pumelici.

Bayer se po pátém úderu už na nic nezmohl a utkání se dohrálo před fantastickou diváckou kulisou, která po závěrečném hvizdu odměnila své hvězdy za jejich úžasný výkon a luxusní gólovou nadílku.

Více informací k zápasu

Greuther Fürth - Union Berlín 1:0

12.12.2021 15:30

Góly: 56. Håvard Nielsen

Premiérové vítězství v ročníku, na které domácí Fürth čekal dlouhých 15 kol, zařídil v 56. minutě šťastným zásahem Haavard Nielsen. Zelenobílí si pak už vedení pohlídali. I přes dnešní výhru ale samozřejmě zůstávají poslední a na 17. Bielefeld ztrácí šest bodů. Union je na 6. příčce.

Beznadějně poslední Fürth vstoupil do dnešního utkání velmi aktivně a svůj tlak korunoval v 7. minutě nebezpečnou ofenzivní akcí. Hrgota posílal do vápna prudkou přihrávku a nebýt skvělého zákroku Lutheho, mohl nabíhající Abiama prakticky uklízet do prázdné. Ve 13. minutě naopak zaspala domácí obrana, její chybu ale Kruse nepotrestal díky pozornému Buchertovi.

Hra se poté přelévala ze stranu na stranu a domácí byli 6. týmu ligy překvapivě vyrovnaným soupeřem. Fürthu určitě také vyhovovalo, že tempo utkání nebylo zrovna nejvyšší a bylo tak na vše mnohem více času, než například v utkání s Leverkusenem, Dortmundem apod. Poločas bez dalších šancí tak skončil bezbrankovým výsledkem 0:0.

Druhá půle dlouho nepřinášela nic fotbalově zajímavého, až v 56. minutě domácí stadion vybuchl v nadšení! Haavard Nielsen si na hraně faulu ve vápně odstavil obránce a svou ránu ještě otřel o dalšího hráče Unionu, od kterého se míč odrazil do sítě! 1:0

Šokující vedení posledního Fürthu se snažili zvrátit unavení hosté, ale jejich počínání působilo dosti bezradně a nepomáhala ani několikanásobná střídání. Obětaví domácí už výsledek udrželi až do konce.

VfL Wolfsburg - VfB Stuttgart 0:2

11.12.2021 18:30

Góly: 25. Konstantinos Mavropanos, 63. Philipp Förster

Po vyřazení z Ligy mistrů zažil Wolfsburg další zklamání a v rámci 15. kola německé Bundesligy podlehl Stuttgartu 0:2. Vlci se snažili, ale hosté vyrukovali s velice efektivní taktikou a dvě své příležitosti proměnili. Vyhrát nakonec mohli i výraznějším rozdílem, kdyby Omar Marmoush proměnil pokutový kop.

Domácí v týdnu prohráli v Lize mistrů s Lille a ve skupině nakonec obsadili nepostupové čtvrté místo. V Bundeslize před tím prohráli dva zápasy v řadě a tuto sérii chtěli proti Stuttgartu ukončit.

Wolfsburgu jakoby se ale lepila smůla na paty a ani začátek zápasu se Stuttgartem neprobíhal podle představ. Trenér Florian Kohfeldt musel už po dvaceti minutách řešit zranění Astera Vranckxe a o chvíli později dokonce Vlci inkasovali první gól. Ve 25. minutě byl rychleji u odraženého balónu Konstantinos Mavropanos a jeho utažená pumelenice zapadla k tyči! Hned vzápětí musel střídat i Stuttgart a zraněného Massima nahradil Stenzel.

Domácí zvýšili aktivitu, ale obrana VfB je do ničeho nepustila. První poločas tak svěřenci trenéra Kohfeldta prohráli a o přestávce měli o čem přemýšlet.

Po změně stran byl obraz hry stejný, pokračovala snaha Wolfsburgu ale bez větší efektivity. O to větší byl pro domácí šok, když v 63. minutě zvýšil na 2:0 Philipp Förster. Na zpětnou Coulibalyho přihrávku stačilo jen nastavit placírku a přesně to Förster udělal.

Ani za tohoto stavu se Vlci nevzdávali a vstřelit kontaktní branku mohl Lucas Nmecha, který se dostal k dorážce a branku přestřelil. Jedenáct minut před koncem zápasu bylo zase rušno před Casteelsem, protože Arnold zahrál ve vápně rukou a sudí odpískal pokutový kop. Stuttgart však třetí branku nevstřelil, protože Omar Marmoush napálil balón do břevna. Stuttgart si vedení pohlídal a z Wolfsburgu si odvezl všechny body.

Bayern Mnichov - 1. FSV Mainz 05 2:1

11.12.2021 15:30

Góly: 53. Kingsley Coman, 74. Jamal Musiala - 22. Karim Onisiwo

Bayern Mnichov si doma poradil s Mohučí 2:1. Obhájce titulu doma proti die Nullfünfer po přestávce otočil skóre, díky čemuž dosáhnul dvanáctého vítězství z patnácti odehraných kol. Soupeře tahle ztráta s favoritem zase tolik mrzet nemusí.

Svěřenci Juliana Nagelsmanna začali v liduprázdné Allianz Areně aktivněji a během úvodní desetiminutovky si připsali na konto dva střelecké pokusy. První, nepřesný, obstaral Alphonso Davies. A po něm musel Robin Zentner vyrazit jedovatou střelu Benjamina Pavarda. Na opačném konci hřiště zkusil štěstí Leandro Barreiro, jenže Neuerovi rozhodně vrásky na čele nepřidal.

Následně došlo na střet mezi Dayotem Upamecanem a Lee Jae-sungem, po kterém se hosté dožadovali odpískání pokutového kopu. Rozhodčí Benjamin Cortus pro jejich požadavky neměl pochopení. Za čtyři minuty centroval do ideálního prostoru před bránou Jonathan Burkardt. Karim Onisiwo se dostal před svého strážce a hlavou rozvlnil síť - 0:1.

Domácí brankářská jednička Neuer pak předvedla další ze svých pověstných výběhů téměř až na polovinu hrací plochy. Poté akrobaticky zakončoval Thomas Müller, avšak branka mu v tomto případě byla malá. Leroy Sané málem skóroval těsně před poločasovým odchodem do šaten. Za svého gólmana na brankové čáře však zaskočil jeden z obránců.

Ve druhém dějství uběhlo z časomíry nějakých sedm minut, když Corentin Tolisso pobídnul na pravé straně nabíhajícího Kingsleyho Comana, jenž celou situaci vyřešil tím, že Zentnerovi zahrál na housličky - 1:1. Těsně před vypršením úvodní hodiny hry pálil Leroy Sané přesně do míst, kde stál muž v rukavicích.

Za pár minutek se odhodlal k technickému obstřelu znovu francouzský fotbalista, který rozhodl loňské finále Ligy mistrů. Tentokrát mu chyběly centimetry. Rozhodující moment přišel na řadu v 74. minutě. Jamal Musiala mířil po zemi z hranice velkého čtverce přesně k levé tyči, což se ukázalo býti optimálním řešením. I proto, že Zentner měl zakrytý výhled - 2:1.

Zbývající minuty už si Bayern pohlídal. A třebaže do konce sezony zbývá ještě devatenáct kol, ledacos nasvědčuje tomu, že o desátý titul v řadě nepřijde. O další body pojede bojovat v týdnu v rámci vloženého kola do Stuttgartu. Kouče die Nullfünfer Bo Svenssona může těšit, že jeho obránci nedali Robertu Lewandowskimu za celých devadesát minut ani kousíček prostoru. V úterý přivítají doma Herthu Berlín.

RB Lipsko - Borussia Mönchengladbach 4:1

Góly: 21. Joško Gvardiol, 32. André Silva, 90+1. Christopher Nkunku, 90+4. Benjamin Henrichs - 88. Ramy Bensebaini

Domenico Tedesco oslavil v prvním zápase ve funkci trenéra RB Lipsko přesvědčivou výhru nad Gladbachem. Jeho předchůdce na lavičce saského klubu Jesse Marsch nenavázal na práci Juliana Nagelsmanna a po nepřesvědčivých výkonech úřadujícího vicemistra musel uvolnit místo mladému Tedescovi, který svého času pozvednul v Bundeslize Schalke. Ovšem až následující duely ukážou, nakolik za tuhle jednoznačnou premiéru může fakt, že se Hříbata v těchto týdnech dosti trápí.

První dobrý pokus vyslal v 6. minutě Emil Forsberg. Yann Sommer však prokázal svoje zkušenosti. A za necelých 60 sekund musel do akce znovu, když jeho směrem pálil Nordi Mukiele. V závěru úvodní desetiminutovky pobídnul Kampl kolegu Leimera, na jehož zakončení se nebude vzpomínat v dobrém. Christopher Nkunku má výbornou formu. Zatím stihnul nastřádat sedm branek, jenže v 18 minutě navzdory vyložené příležitosti na muže v rukavicích nevyzrál.

To se podařilo až za 180 sekund Joškovi Gvardiolovi, když na malém vápně strčil hlavu do stříleného centru Josého Angeliña - 1:0. V minutě sedmadvacáté zkusil štěstí Denis Zakaria. Chyběla mu však přesnost. Díky tomu mohli jít Rudí býci do dvoubrankového trháku, protože z malého vápna střílející André Silva se nemýlil. Asistent přitom zůstal stejný jako u první trefy - 2:0. Krátce po rozehrávce mohl portugalský reprezentant přidat další zářez, jenže tečovaný balon se nakonec mezi tři tyče nezatoulal. V závěru poločasu nejprve Nkunku po narážečce s Forsbergem přestřelil, a poté si André Silva vylámal zuby na skvělém Sommerovi. Ani po změně stran se obraz hry nezměnil. Lipsko bylo dále více na míči. V 52. minutě si jinak spolehlivý gólman Gladbachu chtěl zahrát na Manuela Neuera, a tak se vydal s kulatým předmětem mimo pokutové území. Jenže o něj záhy přišel, takže mohl André Silva po Forsbergově nezištné pobídce zakončovat do prázdné. Jenže šestadvacetiletý borec, který v minulém ročníku zvládnul ještě v dresu Frankfurtu nasázet úctyhodných osmadvacet branek, cílil pouze do břevna!

Po hodině hry se ke střele dostal Forsberg, avšak podle představ se mu nepovedla. Patnáct minut před koncem základní hrací doby švýcarská jednička Gladbachu odčinila svoje předchozí vyběhnutí, když vzešla vítězně ze vzájemného minisouboje s Christopherem Nkunkuem. V samotném závěru se aktéři na hrací ploše v dobrém slova smyslu utrhli ze řetězu.

Marcus Thuram předvedl, že mu míč skutečně nepřekáží, a naservíroval jej pro Alassaneho Pléu, který celou akci zazdil. Za 120 sekund se ale po nastalém chaosu v domácí šestnáctce poněkud ukopnul Breel Embolo, čímž však nabídnul ideální možnost svému spoluhráči Ramymu Bensebainimu, aby ukázkově střihnul nůžkami - 2:1.

Jakékoli snahy o vyrovnání stihli domácí v nastaveném čase utnout hned dvakrát. Nkunku konečně přetavil svůj úprk ve třetí branku. Při dalším si počkal na spoluhráče, díky čemuž mohl Benjamin Henrichs trefit prostor u levé tyče - 4:1. Díky nepovedenému závěru má Gladbach jen čtyřbodový náskok na barážovou pozici. Ovšem při vyrovnanosti Bundesligy mu schází pouhých pět bodíků na poháry. Nic tedy není ztraceno.

SC Freiburg - TSG Hoffenheim 1:2

Góly: 21. Nico Schlotterbeck - 3. David Raum, 90+5. Chris Richards

Hoffenheim brankou na poslední chvíli vyhrál ve Freiburgu. Domácí tak nenavázali na přesvědčivou výhru 6:0 z Mönchengladbachu a v tabulce se po patnáctém kole mírně propadnou. I proto, že jinak spolehlivý Vincenzo Grifo zahodil penaltu. Naopak Hoffenheim svého soupeře přeskočil a klidně může nakonec přezimovat na pohárové příčce.

Už v úvodní minutě málem rozvlnil síť Munas Dabbur, ale netrefil. Mrzet ho to mohlo jen necelých 120 sekund, protože pak přihrál Davidu Raumovi, který pelášil s balonem až do soupeřova vápna, kde místo přihrávky volil razantní střelu, na kterou Mark Flekken nedosáhnul - 0:1.

Odpovědět se ještě v téže desetiminutovce pokusil Maximilian Eggestein. Jeho pokus byl ovšem slabý.

V 16. minutě si domácí Philipp Lienhart hlasitě oddychnul, že rozhodčí Frank Willenborg sáhnul po jeho hraní rukou do kapsy pouze pro žlutý "kartonek". Hned po uplynutí první dvacetiminutovky posadil Vincenzo Grifo svůj pověstný centr od rohového praporku neomylně na hlavu Nica Schlotterbecka, jenž si v takových situacích povětšinou libuje - 1:1.

Překlopit misky vah na stranu Freiburgu mohl záhy Lucas Höler. Oliver Baumann jeho střelu musel krýt. Jednička ve službách hostujícího výběru musela znovu do akce po pokusu Kevina Schadeho. Zbytek poločasu se musel obejít bez vyložených příležitostí.

V tom druhém se muselo čekat celých patnáct minut, než Kramarić poslal svůj přímý kop mimo tři tyče. Následně se Christian Günter poroučel v pokutovém území Hoffenheimu po kontaktu s Kevinem Akpogumou na zem. Jasná penalta, kterou ovšem gólman Grifovi vyrazil a dorážející Schade byl natolik překvapený, že také nedal! David Raum pak našel Christopha Baumgartnera, jenž hlavičkoval nad břevno freiburské svatyně.

Ten samý fotbalista byl za čtyři minutky přesnější, avšak Flekken vyrazil do bezpečí. To už byl na hrací ploše i Pavel Kadeřábek, který pomohl hru hostů rozhýbat. V závěrečné desetiminutovce si spolu se svými spoluhráči i koučem oddychnul, protože Oliver Baumann skvěle vychytal Lukase Küblera. Díky tomu mohl Chris Richards oslavit v poslední minutě nastavení vítězný gól, když David Raum výtečně nacentroval od rohového praporku a Janik Haberer nezvládnul jeho bránění - 2:1.

Freiburg se v týdnu představí na Stadion An der Alten Försterei, kde hraje Union Berlín. Hoffenheim zajíždí do Leverkusenu.

Hertha BSC - Arminia Bielefeld 2:0

Góly: 52. Stevan Jovetić, 90+5. Davie Selke

Kouzlo Tayfuna Korkuta zatím funguje. Hertha si doma poradila s Bielefeldem 2:0, ovšem pořád se však nachází nebezpečně blízko sestupových vod. Na druhou stranu asi není nutno zvlášť připomínat, že zrovna die Arminen setrvávají na předposlední pozici.

První velká šance se na Olympijském stadionu zrodila v 11. minutě. Hlavičku Niklase Starka lehce tečoval Joakim Nilsson, díky čemuž skončila vedle pravé tyče. Následně mířil přímo na Stefana Ortegu domácí Suat Serdar. Ten samý fotbalista pálil zblízka po šikovné Jovetićově patičce po úvodní čtvrt hodině znovu. Brankář už byl ze hry, ale na čáře jej zastoupil Cédric Brunner.

Po následném rohovém kopu uviděl Vladímír Darida žlutou kartu. Hráčům obou celků nešlo upřít snahu, ale žádné vyložené šance se jaksi nedostavovaly, až do sedmatřicáté minuty, ve které tvrdě pálil Darida a nejistý Ortega měl plné rukavice práce. Poté Santiago Ascacibar skvěle posunul na Stevana Jovetiće, který z voleje po zemi skóroval. Co to ale bylo platné, když si nepohlídal ofsajdovou hranu?

V 53. minutě posunul aktivní Ishak Belfodil kulatý předmět Jovetićovi, jehož halfvolej se zastavil až v pravé šibenici - 1:0. Černohorský forvard tak navázal na týden starý duel se Stuttgartem, ve kterém se prosadil hned dvakrát. Střelec branky se zanedlouho osmělil znovu, avšak Stefan Ortega s tímto pokusem mnoho nepříjemností neměl.

V 65. minutě propadnul míč na zadní tyč k Florian Krügerovi, jenž místo vyrovnání cílil pouze do boční sítě. Poté neprostřelil obranný val před sebou Belfodil. V 85. minutě pobídnul Jovetić kolegu Piateka, jenž brankáře Arminie neprostřelil. Zastoupit jej tedy musel až v samotném závěru Davie Selke, když vyprodukoval skákavou střelu z hranice šestnáctky - 2:0.

VfL Bochum - Borussia Dortmund 1:1

Góly: 40. Sebastian Polter (pen.) - 85. Julian Brandt

Borussia Dortmund pouze remizovala na půdě Bochumi 1:1. A protože Bayern nezaváhal, ztrácí na něj dvě utkání před zimní pauzou šest bodů. Naopak domácí si zatím na průběh první sezony po postupu z 2. Bundesligy nemůžou stěžovat. Po patnácti kolech mají na kontě už dvacet bodů.

Hosté chtěli evidentně brzy skórovat, jenže zároveň se museli mít na pozoru před domácími ofenzivními borci, z nichž si v poslední době drží nejlepší formu Gerrit Holtmann. V závěru úvodní dvacetiminutovky musel hasit nebezpečí Manuel Riemann, když vychytal z hranice vápna zakončujícího Bellinghama.

Poté poslal bochumskému brankáři nemastný neslaný pozdrav Marco Reus. Na opačné straně si počínal dobře Christopher Antwi-Adjei. Tedy až na pokus z otočky. Před vypršením úvodní půlhodiny přišla řada na Erlinga Hålanda. Případným gólem se mohl dotáhnout na Patrika Schicka v tabulce kanonýrů. Ovšem skórovat v tomto zápase mu nebylo souzeno. První úspěšný zákrok si připsal také Gregor Kobel. Ve 38. minutě byla střela Bellinghama zblokována, což vyústilo protiútok, v jehož závěru šel brankář jasně po nohách Antwi-Adjeie. Rozhodčí Matthias Jöllenbeck ukázal na penaltový puntík, ze kterého kopal Sebastian Polter po zemi k pravé tyči, zatímco muž v rukavicích skočil na opačnou stranu brány - 1:0.

Necelých 180 sekund po změně stran střílel z úhlu Reus. Riemann tuhle ránu vyrazil tak, že musel děkovat svému spoluhráči, že na brankové čáře dokázal odhlavičkovat před dotírajícím Haalandem. Mahmoud Dahoud pak centroval na hlavu Judea Bellinghama, který těsně minul. Osmnáctiletý Anglický mladík sehrál negativní roli při další akci svého týmu, jelikož v ofsajdu tečoval gólovou střelu Mariuse Wolfa.

Odčinit toto zaváháním mohl Bellingham, v 83. minutě. Nejprve však vymyslel jenom snadné sousto pro Riemanna, a poté nasměroval svůj pokus zhruba o metr vedle. Za 120 sekund ale Haaland nacentroval na zadní (pravou) tyč, kde neomylně pálil z voleje Julian Brandt - 1:1. BVB vycítili příležitost, jenže na vítěznou trefu by bývali potřebovali více, než sedmiminutové nastavení.

1. FC Köln - FC Augsburg 0:2

10.12.2021 20:30

Góly: 72. André Hahn, 88. Niklas Dorsch

Die Fuggerstädter se v aktuální sezoně po většinu času pohybují v těsné blízkosti sestupových vod. Nějakou kvalitu však tým mít musí, protože jinak by spolu s Frankfurtem nebyl zatím jediným, kdo zvládnul prorazit mistrovský Bayern Mnichov. Toto vítězství nad "Kozly" bylo už čtvrtým, takže minimálně na několik hodin opustí bavorský klub barážovou příčku. Naopak Köln patrně vypadne z horní poloviny tabulky.

Přitom už ve 2. minutě posadil Dejan Ljubičić centr na hlavu Anthonyho Modesteho, jemuž scházely k úvodní trefě zápasu pouhé centimetry. Následně zkusil štěstí André Hahn a Marvin Schwäbe musel vyrážet na roh. Poté sice domácího brankáře přehodil Michael Gregoritsch, jenže jeho radost zastavil zdvihnutý praporek pomezního rozhodčího.

Hráči obou celků se dál snažili hrát aktivně, za což mohli být odměněni hosté, kdyby Ruben Vargas o kousek neminul. Švýcarský rodák byl o pár minut později přesnější, jenže za mužem v rukavicích zvonilo pouze břevno! V závěru poločasu se ke střele dvakrát dostal Florian Kainz. Poprvé byla zblokována, zatímco podruhé směřovala přesně do míst, kde stál připravený Rafal Gikiewicz.

Po změně stran došlo dvakrát na jeho spoluhráče Modesteho, který si počínal dost podobně. V 52. minutě se francouzský forvard ve službách 1. FC Köln dostal do dalšího zakončení, se kterým měl polský strážce augsburgské svatyně práci. Na další velkou příležitost se čekalo až do dvaasedmdesáté minuty. A nutno dodat, že byla gólová.

Niklas Dorsch získal balon ve středu hřiště, načež se vydal k domácí bráně. Vysunul nabíhajícího Vargase, jehož přihrávku na malé vápno díky nedorozumění mezi Schwäbem a obráncem doklepnul na místo určení André Hahn - 0:1. Na úvod závěrečné desetiminutovky nebyl úspěšný Sebastian Andersson, takže byl záhy vystřídán.

Jenom z hlavičky tedy sledoval, kterak po nevydařeném odkopu napřáhnul v 88. minutě z bezmála třiceti metrů Niklas Dorsch a parádně vymetl levou šibenici - 0:2. Weinzierlova skvadra se pokusí o další tříbodový zisk v rámci vloženého kola proti Lipsku, na výběr kouče Baumgarta čeká cesta do Wolfsburgu.