Schick přepisuje leverkusenské rekordy: Čtyři góly za zápas i průměr lepší než Chicharito a Kirsten

Nejdřív kečup netekl vůbec, v druhé půli z něj vypadl první “Vierpack” v bundesligových dějinách Leverkusenu. Tak oslavil český útočník Patrick Schick návrat po zranění na domácí stadion Leverkusenu, kde ve druhém poločase “sám” posunul porážku Greutheru Fürth z kategorie obstojných do kolonky debakl, když poločasových 3:1 pro Leverkusen proměnil na 7:1.

“V první půli jsem ani nevystřelil na bránu, v té druhé se to spustilo jako když nemůžete vytřepat kečup z láhve a naráz bum,” citoval magazín Kicker Patricka Schicka. Ten po sobotním představení má i přes nedávné zranění a tři neodehrané zápasy na svém kontě 12 gólů a ve střelecké tabulce bundesligy je před Erlingem Haalandem na druhém místě, když větší paseku v obranách soupeře než on zatím udělal jen legendární Robert Lewandowski z Bayernu. Na toho Schick v tuto chvíli ztrácí čtyři zásahy.

Nejlepší střelec Eura přepisuje i rekordní tabulky svého klubu. Ještě se totiž nikdy nestalo, aby hráč vstřelil za Porýňany čtyři góly v jednom zápase Bundesligy. Nepodařilo se to ani střeleckým legendám Bayeru jako byl Ulf Kirsten (se 182 góly historicky nejlepší střelec klubu v Bundeslize), ani Stefan Kiessling (se 131 góly druhý v této kategorii). Schick to komentoval pragmaticky: "Ten rekord je skvělý pocit." Koncertem proti Fürthu též svou bilanci v Leverkusenu posunul na 21 ligových gólů během pouhých 40 vystoupení, což je 0,53 gólu na zápas. Tato hodnota taktéž v tuto chvíli znamená rekordní bilanci, Kirsten stejně jako Javier "Chicharito" Hernandez se dostali maximálně na 0,52 gólu na jeden duel Bundesligy.

V pozápasovém rozhovoru Schick nezapomněl zmínit koncentraci na celkové umístění klubu - Leverkusen je v tuto chvíli třetí, tedy na příčkách zajišťujících kvalifikaci do Ligy mistrů a poděkoval spoluhráčům: “Ti mě opravdu skvěle obsloužili, takže jsem s góly neměl žádné problémy," popsal obtížnosti svých zakončení vesměs z malého vápna. Český internacionál také cítil povinnost upozornit na to, že soupeř Fürth v závěru zápasu "tak trochu rezignoval".

zdroj: Kicker