Buly - debata expertů

Dukla o postup v Evropském poháru přišla s Drammenem po sedmičkách

Házenkáři Dukly Praha vypadli ve 3. kole Evropského poháru s norským Drammenem. Pražané vyhráli první utkání těsně 28:29 a odvetný zápas musely rozhodnout až sedmimetrové hody. Drammen v nich zvítězil 4:2 a jde dál po výsledku 33:30.

Házenkáři Dukly vypadli v Evropském poháru s Drammenem po sedmičkách

Dukla si z Norska přivezla nečekané vítězství 29:28 a v odvetě dlouho těsný náskok hájila. Po vyrovnaném poločase 15:15 se jí povedl úvod druhé půle a po gólu Jakuba Zelenky ve 45. minutě vedla 26:21.

Pak ale svěřence trenéra Michala Tonara postihla střelecká krize. Skórovat nedokázali více než 13 minut a hosté mezitím sedmigólovou šňůrou otočili na 28:26.

V dramatickém závěru odvrátil vyřazení v řádné hrací době dvěma góly David Šustek, jenž svou osmou brankou v zápase v čase 59:44 korigoval na 28:29 a poslal zápas do rozstřelu. V něm Pražané skórovali jen dvakrát, zatímco Drammen proměnil čtyři sedmičky a slavil postup.

"Vyřazení je hodně nepříjemné, když už jsme klepali na bránu postupu a vydrželi jsme s takovýmto týmem hrát vyrovnaně dva zápasy. Bohužel jsme asi trochu doplatili na užší kádr. Přestože Drammen nechal dva hráče základní sestavy doma, dokázal se ve čtrnácti udržet a na konci, kdy nám možná došly i síly, uspět. V zápase jsme nastřelili šest tyčí, ale na kdyby se nehraje," uvedl trenér Tonar.

Dukle se tak nepodařilo napodobit sobotní pohárové úspěchy Karviné a mistrovské Plzně, jež v českém souboji vyřadila Zubří.

Odvetné utkání 3. kola Evropského poháru házenkářů:

Dukla Praha - Drammen HK 28:29 (15:15), na sedmimetrové hody 2:4 Nejvíce branek: Šustek 8/3, Blecha 6, Březina 5 - Aho 10, Vaag 6, Pedersen 4.

První zápas 29:28, postoupil Drammen.