SP ve vodním slalomu 2024

Brogdon nastřílel třicet bodů a táhl Indianu, která dokázala zastavit Utah

I poslední neporažený tým v NBA už padl. Basketbalisté Utahu před vlastními fanoušky podlehli Indianě 100:111, přičemž se poslední čtyři minuty od stavu 92:102 museli obejít bez vyloučené trojice opor Rudy Gobert, Donovan Mitchell a Joe Ingles. Hosty, jimž sudí vyloučili Mylese Turnera, který šarvátku s Gobertem začal, táhl s 30 body a devíti doskoky Malcolm Brogdon.

Malcolm Brogdon a Rudy Gobert
zdroj: ČTK/AP autor: Rick Bowmer

Frustrovaný Turner incident odstartoval, když při nájezdu strčil zezadu Goberta, načež si ho francouzský pivot přidržel za dres a chvíli poté už se drželi v klinči. V nastalé mele museli oba celky rozdělit rozhodčí, kteří vyloučili čtyři basketbalisty.

Jazz se nicméně právě kvůli absenci klíčových hráčů nenadechli k závěrečnému náporu. Mitchell do té chvíle nasbíral 26 bodů a pět doskoků, Gobert 19 bodů a 11 doskoků. Domácí však celkem zahodili 10 z 23 šestek a z trojky trefili pouze devět střel z 32 pokusů. Pacers táhli kromě Brogdona z lavičky T.J. McConnell s 21 body.

Toronto využilo oslabené sestavy Philadelphie a v Pensylvánii zvítězilo 115:109. Domácí postrádali Joela Embiida a Bena Simmonse. Výhru Raptors během posledních 70 sekund pojistili za tři body Gary Trent i Fred VanVleet, hosté navíc proměnili všech 17 šestek. Nejlepším střelcem vítězů byl VanVleet s 32 body včetně šesti trojek, v dresu Sixers měl o bod více Tyrese Maxey.

Po boji uspěli na domácím hřišti Los Angeles Clippers, kteří zdolali Miami 112:109. Za stavu 107:108 mohl otočit skóre pro Heat Duncan Robinson, trojku necelých 16 sekund před koncem ale netrefil. Reggie Jackson pojistil vedení šestkami. Heat přitom ovládli úvodní čtvrtinu 40:25 a průběžně vedli až o 17 bodů, Clippers nicméně i díky sedmadvacetibodovému Paulu Georgeovi našli sílu na zvrat.

NBA:

LA Clippers - Miami 112:109, Philadelphia - Toronto 109:115, Utah - Indiana 100:111.