středa 29.5 19:00 - Divadlo U Kapličky Husova tř. 622/45, České Budějovice

středa 29.5 7:00 - Dům kultury Milevsko

Předseda Chýnova Miroslav Mládek oslavil sedmdesátiny

Předseda FC Chýnov Miroslav Mládek (druhý zprava) dostal k sedmdesátinám od klubových činovníků dárkový koš. Zleva kapitán týmu Jiří Průša, asistent trenéra Pavel Pilík a vpravo trenér Petr Holota. , Autor: Miroslav Holer

Předseda FC Chýnov Miroslav Mládek (druhý zprava) dostal k sedmdesátinám od klubových činovníků dárkový koš. Zleva kapitán týmu Jiří Průša, asistent trenéra Pavel Pilík a vpravo trenér Petr Holota.     Autor: Miroslav Holer

CHÝNOV - Nedělnímu zápasu domácího Chýnova s budějovickou Lokomotivou předcházel ještě před výkopem slavnostní akt. Domácí funkcionáři s kapitánem Průšou předali dárkový koš předsedovi FC Chýnov Miroslavu Mládkovi k jeho 70. narozeninám, které oslavil 20. října. Další dárek k významnému jubileu dostal chýnovský předseda od fotbalistů, kteří v utkání 11. kola porazili budějovickou Lokomotivu 3:0. Vítězství se ale nerodilo snadno, na úvodní branku čekali příznivci chýnovského fotbalu až do 69. minuty.

FC Chýnov – TJ Lokomotiva České Budějovice 3:0 (0:0), branky: 69. Vác. Hruška, 73. Král, 82. Vl. Hruška, rozhodčí Landík – Vican, Černý, ŽK (3-4): 40. Doubrava, 78. Mládek, 84. Štiller – 30. Martinec, 33. M. Wenzl, 43. Choutka, 66. J. Wenzl, 105 diváků.

Chýnov: Průša – Vl. Hruška, F. Zadražil, Doubrava, Rytíř – O. Hladík (78. Petrů), Mládek (82. Šimák), J. Hruška, Štrouf (54. Vác. Hruška) – Král (89. Janů), Havlík (68. Štiller).

V úvodu se hrál opatrný fotbal a první poločas nabídl na obou stranách jen několik šancí, fanoušci však gól neviděli. Nejblíže mu byli hosté ve 30. minutě, když Chýnovští zachraňovali odkopem z brankové čáry.

Druhou půli začali domácí náporem, dočkali se ale až v 69. minutě. Náhradník Václav Hruška oslavil návrat po svalovém zranění vítězným gólem, když hlavičkoval po rohovém kopu. Čtyři minuty po něm zvýšil z otočky David Král a na konečné skóre 3:0 upravil z dorážky Vlastimil Hruška.