NovinkyŽeny B

Ženy B: Výhra 7:1 s Teplicemi

Sparťanky otáčely zápas

Sdílet

Sparťanky s Teplicemi poprvé v sezoně prohrávaly, nakonec však utkání sedmi góly otočily a připsaly si sedmé vítězství z osmi zápasů ve druhé lize.
Teplické hráčky začaly zápas aktivně, v 8. minutě využily chyby v hostující obraně a bývalá sparťanka Lenka Galbavá poslala svůj nynější tým do vedení - 1:0.
"Už při rozcvičce jsme zjistily, že hřiště v Dubí je ve špatném stavu, míče nám kvůli tomu často odskakovaly. Prvních deset minut z naší strany nebylo dobrých," hodnotí začátek zápasu Adéla Tomanová, která ve tříčlenné záloze působila společně s Ondrušovou a Skrčenou.
Sparťanky se hnaly za vyrovnáním, Ringelovou však vychytala teplická brankářka a Šubrtová mířila hlavou mimo. Srovnat stav se podařilo ve 34. minutě Anně Šubrtové z pokutového kopu - 1:1.
"Penalta a srovnání na 1:1 nás nakoplo. Držely jsme míč a měly převahu. Teplice hrozily z brejků, ty měly nebezpečné. My jsme zase měly dobré náběhy po krajích hřiště a průnikové přihrávky za teplickou obranu," říká Adéla Tomanová.
Skóre ve prospěch Sparty ještě před koncem prvního poločasu otočila Lucia Ondrušová - 1:2. Záhy po změně stran vystihla rozehrávku Teplic Karolína Křivská, která postupovala na bránu a úspěšně zvýšila na 1:3.
V 54. minutě se po rohovém kopu Harvilové prosadila Paulenová - 1:4. Sparta měla šanci za šancí, několikrát Teplice od inkasovaného gólu zachránila branková konstrukce. "Spoustu brankových příležitostí jsme spálily. Celkově to byl spíše bojovný zápas než technický, byl to skoro samý souboj, což Teplicím vyhovovalo."
Další dva góly v rychlém sledu v 76. a 77. minutě obstaraly posily z áčka Ringelová s Šubrtovou. Poslední gól dala Marcinková, její míč z kraje hřiště zapadl až do teplické brány - 1:7.
V závěru zápasu došlo k vážnému zranění domácí útočnice Simony Perkové, kterou v slzách odvážela záchranná služba. "Přeji jí hodně zdraví, za celý tým Sparty jí přejeme brzký nárvat na trávník," uzavírá Adéla Tomanová.
Příští týden čekají na B-tým ACS dva domácí zápasy: ve čtvrtek odložený zápas 5. kola s Olomoucí a v neděli 10. kolo s Líšní.
2. liga žen
FK Teplice - AC Sparta Praha 1:7 (1:2)
Branky: 34., 77. Šubrtová, 40. Ondrušová, 47. Křivská, 54. Paulenová, 76. Ringelová, 85. Marcinková
Sparta: Urbancová - Marcinková, Šrámková, Paulenová, Harvilová (79. Hlaváčková) - Skrčená (72. Jusková), Ondrušová, Ad. Tomanová (61. Stanislavová) - Ringelová, Křivská, Šubrtová