Španělská basketbalová liga 2023/2024

Bradymu "hollywoodská" premiéra nevyšla, Tucker trefil nejdelší field goal v historii NFL

Živoucí legenda NFL se ve své 22. sezoně v kariéře poprvé představila fanouškům v Los Angeles. Žádná "hollywoodská" sláva ale Toma Bradyho v "městě andělů" nečekala, úřadující šampioni podlehli domácím Rams 24:34 po dalším skvělém výkonu quarterbacka Matta Stafforda. V Detroitu padl rekord soutěže, Justin Tucker z Baltimoru tam v poslední minutě trefil rozhodující field goal z neuvěřitelných 66 yardů.

Justin Tucker se raduje ze svého rekordního kopu
zdroj: ZUMA autor: Scott W. Grau

Brady ve 44 letech zažil v NFL snad úplně všechno, až dosud ale nikdy nehrál zápas v Los Angeles. S Rams a Chargers se sice utkával, ale na jejich hřišti jen v době, kdy tyto týmy působily v St. Louis, respektive San Diegu.

Na novém stadionu Rams sice jako teprve druhý quarterback překonal metu 80 tisíc naházených yardů, v zápase se ale musel sklonit před domácím Mattem Staffordem. Ten přispěl k vítězství Beranů čtyřmi asistencemi a devíti přihrávkami na touchdown v prvních třech zápasech sezony vyrovnal klubový rekord legendárního Kurta Warnera.

Žádný časový úsek není pro Aarona Rodgerse příliš krátký. San Francisco v hlavním taháku nedělního programu dokázalo doma proti Green Bay ve druhém poločase smazat sedmnáctibodové manko a pouhých 43 sekund před koncem se fullback Kyle Juszczyk probil do endzóny pro vyrovnání, které následně potvrdil kopem Robbie Gould.

Jenže Rodgersovi stačilo ve zbývajících sekundách dvakrát zkompletovat dlouhou přihrávku na dvorního receivera Davante Adamse a dostal hru do míst, odkud mohl Mason Crosby trefit vítězný field goal. Pro spolehlivého veterána to byl 22. úspěšný kop za sebou, naposledy minul ještě v sezoně 2019. Adams v zápase zachytil míče pro 132 yardů a jednou skóroval, v "Sunday night" utkáních zaznamenal minimálně jeden touchdown už podesáté za sebou.

Podobný průběh měl i duel v Detroitu, kde byl k vidění nový rekord ligy. Baltimore vedl před koncem prvního poločasu už o 13 bodů, Lions se ale dokázali vzchopit a minutu před koncem otočit na 17:16. Domácí obrana následně poslala dvakrát k zemi Lamara Jacksona a vypadalo to na nečekaný triumf outsidera.

Quarterback Ravens ale v téměř beznadějné situaci při čtvrtém downu a 19 yardech dokázal zkompletovat dlouhou přihrávku na Sammyho Watkinse a zbytek obstaral Justin Tucker. Velekopem ze 66 yardů sice trefil spodní tyč branky, šiška se od ní ale odrazila správným směrem. O dva yardy tím překonal dosud platné maximum Matta Pratera na stadionu Broncos v Denveru. Tucker v poslední minutě utkání kopal v kariéře 16 field goalů a zatím ani jednou neminul.

Jamal Agnew z Jacksonvillu vyrovnal se 109 yardy nejdelší hru v historii soutěže. Těsně před poločasem zkoušel Matt Prater z Arizony trefit field goal ze 68 yardů. Míč mezi tři tyče nedoletěl, ve vlastní endzóně jej zachytil Agnew a následně vrátil přes celé hřiště pro touchdown. Cardinals se ale z tohoto direktu otřepali a v druhém poločase rozhodli zápas ve svůj prospěch.

Domácí jednička draftu Trevor Lawrence i ve třetím utkání nováčkovské sezony hodil minimálně dvě interception, což se v minulosti stalo jen dvěma quaterbackům. Lawrence může utěšovat, že se tím dostal do společnosti členů Síně slávy Troye Aikmana a Peytona Manninga.

Las Vegas Raiders zvládli i podruhé v sezoně prodloužení a poprvé od sezony 2002, kdy se probojovali až do Super Bowlu, odstartovali sezonu třemi výhrami. Navíc všechna tři utkání odehráli proti týmům, které v předchozí sezoně vyhrály minimálně deset zápasů. Quarterback Derek Carr odehrál čtvrtý duel za sebou s minimálně 350 naházenými yardy a dvěma asistencemi. Raiders se zatím drží překvapivě na čele nabité AFC West spolu s Denverem, který nepovolil slaboučkým New York Jets ani bod.

Naopak překvapivě poslední v této divizi jsou předloňští šampioni Kansas City Chiefs. Po porážce v Baltimoru přišel nečekaný domácí neúspěch s Los Angeles Chargers. Chiefs se už v úvodu sami dostali do problémů, když v prvních třech drivech vždy odevzdali míč soupeři a ten z toho následně vytěžil vedení 14:0. A když se konečně domácím podařilo ztrátu na začátku čtvrté čtvrtiny smazat, hodil Patrick Mahomes svou druhou interception v utkání, kterou poté Baterky zužitkovaly v rozdílový touchdown Mikea Williamse.

Josh Allen se stal prvním rozehrávačem v historii Buffala, který v jednom utkání zaznamenal čtyři asistence a zároveň skóroval po zemi, aniž by se dopustil ztráty. Zároveň překonal klubový rekord Jacka Kempa v počtu běhových touchdownů. Bills přehráli jasně 43:21 Washington a po úvodní porážce začínají naplňovat roli jednoho z favoritů AFC.

Fanoušci v Clevelandu viděli úspěšný lov na medvědy. Chicago kvůli zranění Andyho Daltona nasadilo poprvé od začátku nováčka Justina Fieldse a ten na svou premiéru asi dlouho nezapomene. V zápase zkompletoval pouhých šest přihrávek z dvaceti pro pouhých 68 yardů a hned devětkrát ho poslali domácí obránci k zemi. Jen Myles Garrett si připsal 4,5 sacku a překonal tím dosavadní individuální maximum Browns.

Výsledky 3. hracího týdne NFL:

Houston - Carolina 9:24, Buffalo - Washington 43:21, Cleveland - Chicago 26:6, Detroit - Baltimore 17:19, Jacksonville - Arizona 19:31, Kansas City - LA Chargers 24:30, New England - New Orleans 13:28, NY Giants - Atlanta 14:17, Pittsburgh - Cincinnati 10:24, Tennessee - Indianapolis 25:16, Denver - NY Jets 26:0, Las Vegas - Miami 31:28 po prodloužení, LA Rams - Tampa Bay 34:24, Minnesota - Seattle 30:17, San Francisco - Green Bay 28:30.