22. 9. 2021 Petr Pavlík

Vzhůru do boje! Sparta hostí Litvínov

Domácí kolotoč extraligových zápasů nepolevuje, naopak stále zrychluje a rozhodně nekončí. Sparťané budou ve čtvrtek 23. září v dalším domácím utkání v řadě hostit Litvínov. Náš tým bude zároveň bojovat o třetí výhru v řadě. Utkání startuje před kamerami O2 TV Sport od 18:30 hodin.

Bezpečnostní podmínky vstupu a chování uvnitř arény

Bezplatné a bezbolestné testování z ústní dutiny zařizujeme už dvě hodiny před zápasem, testování končí půl hodiny po startu zápasu. Testovací místo se nachází v prstenci O2 areny naproti zákaznickému centru.

Na akci mohou být přítomné pouze osoby, které nevykazují klinické příznaky onemocnění COVID-19. Po vstupu do arény je povinné zakrývat si dýchací cesty respirátorem, např. FFP2, KN 95.

U vstupu do O2 areny bude nutné předložit jeden z těchto dokumentů obsahující vaše jméno nebo potvrzení pomocí aplikace Tečka:

• negativní RT-PCR test ne starší než 7 dní
  • negativní POC test ne starší než 72 hodin
  • mezinárodní certifikát prokazující očkování nejméně 14 dní od absolvování druhé dávky očkování
  • laboratorně potvrzené prodělání onemocnění COVID-19, přičemž od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 180 dní
    *Děti do 6 let se prokazovat testem nemusí.

Střelec Forman zařídil další tříbodový triumf

Svěřenci trenéra Josefa Jandače chtěli v dalším domácím utkání minimálně zopakovat podobně vydařený výkon z posledního odehraného duelu proti Plzni. Na sparťanské území tentokrát zavítala Mladá Boleslav, která byla před šestým hracím kolem na čele extraligové tabulky. Sparťané do utkání nastoupili s velkou aktivitou a díky dobrému výkonu vedli po úvodních dvaceti minutách o dvě branky. Ve zbytku utkání náš tým přidal ještě jednu trefu a v konečném součtu zvítězil 3:1.

Na výhře měl lví podíl útočník Miroslav Forman, který zaznamenal celkem dvě branky a po zásluze byl zvolen nejlepším hráčem zápasu na straně Pražanů. „Odehráli jsme náročné utkání, věděli jsme, že Boleslav je těžký soupeř. Jsme rádi, že jsme soupeře téměř k ničemu nepustili a vyhráli. Byli jsme silní na puku, naše hra postupně jde nahoru. Hráli jsme zodpovědně v obraně, v útočném pásmu jsme hodně bruslili, takže paráda,“ dodává zkušený útočník.

Verva prohrála s Dynamem, rozhodla druhá třetina

Litvínovští hokejisté mají za sebou neúspěšnou domácí partii proti Pardubicím. Verva odskočila v průběhu první třetiny do jednobrankového vedení, které však díky špatné druhé třetině rychle ztratila. Pardubičtí se v prostředním dějství prosadili celkem šestkrát, a rozhodli tak o osudu celého utkání. I přes dva snižující góly na konci utkání Litvínovští prohráli 4:7. Budou se hokejisté z Podkrušnohoří radovat v Praze?

LETNÍ PŘESTUPY V KÁDRU LITVÍNOVA:

PŘÍCHODY ODCHODY
Petr STRAKA (Ú, HC Škoda Plzeň) Martin HANZL (Ú, Motor České Budějovice)
Giorgio ESTEPHAN (Ú, Kansas City Mavericks) Lukáš ŽEJDL (Ú, HC Slavia Praha)
Andrej KUDRNA (Ú, HC VERVA Litvínov) Jakub PETRUŽÁLEK (Ú, konec kariéry)
Matúš SUKEĹ (Ú, HC Sparta Praha) Oskars CIBULSKIS (O, Dinamo Riga)
Denis ZEMAN (Ú, HC Baník Sokolov) Jan ŠČOTKA (O, Jyväskylä)
Michal GUT (Ú, HC Baník Sokolov) Patrick KUDLA (O, HK Dukla Trenčín)
Marek HRBAS (BK Mladá Boleslav) Samson MAHBOD (Ú, neznámo)
Matěj STŘÍTESKÝ (O, HC Škoda Plzeň) Filip HELT (Ú, HC Dukla Jihlava)
Daniel KOLÁŘ (O, HC Dukla Jihlava) David ŠTICH (O, Motor České Budějovice)

Jiří ŘÍHA (O, VHK Robe Vsetín)

Martin LÁTAL (Ú, Sheffield Steelers)

Věděli jste, že…

Z posledních pěti domácích zápasů proti Litvínovu náš tým třikrát dokázal zvítězit. Při poslední výhře sparťané nastříleli svému soupeři hned osm gólů a vyhráli v konečném součtu vysoko 8:4. V uplynulé sezoně se však v posledních dvou případech radoval Litvínov. Bude nyní úspěšnější Sparta?