Memphis Depay (uprostřed) z Barcelony v souboji s hráči Granady.

Memphis Depay (uprostřed) z Barcelony v souboji s hráči Granady. | foto: AP

Barcelona v poslední minutě zachránila doma remízu s Granadou

• 4
Gólem v 90. minutě vydřeli fotbalisté Barcelony ve španělské lize remízu 1:1 s Granadou, která na hřišti favorita téměř celý zápas vedla. Už po 86 sekundách se postaral o první gól portugalský stoper Domingos Duarte, který skóroval hlavou. Pro Barcelonu to byla nejrychleji inkasovaná branka v domácím ligovém utkání za posledních 16 let.

V 18. minutě mohl vyrovnat Sergi Roberto, ale trefil brankovou konstrukci. Další slibné šance domácích pochytal portugalský gólman Luís Maximiano. Uspěl až v poslední minutě řádné hrací doby uruguayský stoper Ronald Araújo, který přesnou hlavičkou odvrátil hrozbu první ligové porážky Barcelony v sezoně.

Svěřenci Ronalda Koemana jsou s osmi body ze čtyř zápasů v neúplné tabulce sedmí. Granada ani na pátý pokus nevyhrála a se třemi body jí patří 17. příčka.

Výsledek 5. kola:
FC Barcelona - Granada 1:1 (90. Araújo - 2. Duarte).

FC Barcelona - Granada CF 1:1 (0:1)

Branky: 90. R. Araújo - 2. D. Duarte. Rozhodčí: S. Jaime – J. L. González, I. López. ŽK:77. Mingueza, 88. R. Araújo, 90+3. Piqué - 40. Montoro, 71. Gonalons, 86. Maximiano, 87. Monchu, 88. Quini, 90+2. Bacca. Diváci: 27097.

FC Barcelona ter Stegen – Dest, García, R. Araújo, Balde (42. Mingueza) – Roberto (46. L. de Jong), S. Busquets (75. Puig), F. de Jong – Demir (75. Piqué), Depay, Coutinho (60. Gavi).

Granada CF Maximiano – Quini, D. Duarte, Abram (78. G. Sánchez), Escudero (46. Neva) – Monchu, Milla, Eteki (30. Montoro) – Puertas (67. Gonalons), J. Molina (67. Suárez), Machís.