středa 1.5 16:00 - Muzeum, Vodňany

• Výstava historických hraček

středa 1.5 9:00 - Muzeum – Stará radnice, Volyně

Milevské dorostenky hrají nejvyšší soutěž za Strakonice

MILEVSKO – Hned osm mladých házenkářek, které vychoval místní klub, aktuálně nastupuje v první lize mladších dorostenek za Strakonice. A protože strakonický oddíl řeší – stejně jako snad každý klub – rovněž problémy s obsazením své haly, odehrály dorostenky první domácí utkání nové sezony proti Kunovicím právě v Milevsku. Místní Handball club si tak pochvaluje, že mladé naděje milevské házené mají možnost vidět své kamarádky a bývalé spoluhráčky v ligovém utkání a podporovat je. Konkrétně nastupují za Strakonice Milevšťandy Kateřina Tůmová, Nela Horažďovská, Nela Čunátová, Martina Bočanová, Martina Koňáková, Lenka Matějková, Barbora Kreuzerová a Barbora Volfová. Strakonická děvčata do zápasu vstoupila výborně a vedla i za přispění Milevšťand 3:0, ale Kunovice do přestávky otočily stav na 8:10 a druhé půli už jasně dominovaly – 14:25.

Strakonická děvčata v prvním kole vyhrála v Chebu 27:18 a cenný zisk bodů chtěla potvrdit také „doma" v Milevsku proti Kunovicím. To se ale svěřenkyním strakonického kouče Matěje Haranta především vinou prospané druhé půle plné laciných ztrát a inkasovaných gólů z trháků nepovedlo. Všechny domácí zápasy Strakonice hrát v Milevsku nebudou. Zatím je domluveno ještě utkání pátého kola proti Olomouci (sobota, 2. října). Členky Handball clubu se nicméně chystají jezdit povzbuzovat své bývalé hráčky i na zápasy do Strakonic. Z jihočeských klubů tuto celostátní nejvyšší soutěž mladších dorostenek hrají Strakonice, Písek a Jindřichův Hradec.

TJ ČZ HBC Strakonice 1921 – SHK Kunovice 14:25

(8:10). Rozhodčí: Pražák – Hladký.

Sestava a branky Strakonic: Nárovcová, Stranevová, Klejnová 4, Benešová, Harantová 3/1, Matějková, Bočanová, Remešová, Čunátová 2, Koňáková 2, Kreuzerová, Tůmová, Horažďovská 3/2, Volfová.
Sestava a branky Kunovic: Bartošíková, Zezulová 3, Ťuhýčková, Kočí 5/1, Junaštíková 1, Fišnerová, Fojtíková, Slunečková 4, Maurerová 1, Machálková 6/1, Mrkvová 5, Pechalová.