Primátorky

Philipsen zapsal druhé vítězství na Vueltě v kariéře, Černý si polepšil na čtvrté místo

Rovinatou druhou etapu Vuelty vyhrál po 167 kilometrech ve spurtu belgický cyklista Jasper Philipsen. Průběžné vedení udržel slovinský obhájce loňského i předloňského prvenství Primož Roglič, Josef Černý si polepšil na čtvrté místo.

Jasper Philipsen po vítězství na etapě na Vueltě

Hned po startu ujeli Diego Rubio, Sérgio Martín a Xabier Azparren a na peloton získali až čtyřminutový náskok. Třicet kilometrů před cílem nastoupil spolujezdcům z úniku Rubio, ale nakonec v třicetistupňovém horku kapituloval i on.

Philipsen ve finiši v Burgosu těsně předčil Nizozemce Fabia Jakobsena z týmu Deceuninck-Quick Step, jemuž rozjížděl spurt i Zdeněk Štybar. Jakobsen se po loňské vážné nehodě na srpnovém závodu Kolem Polska a následné dlouhé rehabilitaci vrátil k závodění až v dubnu.

Druhou etapu Vuelty vyhrál rychlík Philipsen

Náskok olympijského vítěze Rogliče v čele průběžného pořadí se ztenčil z šesti sekund na čtyři, druhý Španěl Alex Aranburu totiž uspěl na sprinterské prémii a získal dvouvteřinový bonus. Černý byl po pátém místě v sobotní časovce nejlepší z českého tria i dnes, dojel na 63. místě.

Třiadvacetiletý Philipsen, jezdec týmu Alpecin-Fenix, vyhrál na Vueltě druhou etapu. Poprvé uspěl loni.

Cyklistický závod Vuelta - 2. etapa (Caleruega - Burgos, 166,7 km):

1. Philipsen (Belg./Alpecin-Fenix) 3:58:57, 2. Jakobsen (Niz./Deceuninck-Quick Step), 3. Matthews (Austr./BikeExchange), 4. Molano (Kol./SAE Team Emirates), 5. Aranburu (Šp./Astana-Premier Tech), 6. Aberasturi (Šp./Caja Rural-Seguros RGA), 7. Laas (Est./Bora-hansgrohe), 8. Minali (It./Intermarché-Wanty-Gobert), 9. Vermeersch (Belg./Lotto-Soudal), 10. Allegaert (Belg./Cofidis), ...63. Černý (ČR/Deceuninck-Quick Step) všichni stejný čas, 110. Hirt (ČR/Intermarché-Wanty-Gobert) -38, 127. Štybar (ČR/Deceuninck-Quick Step) -1:00.

Průběžné pořadí:

1. Roglič (Slovin./Jumbo-Visma) 4:07:29, 2. Aranburu -4, 3. Matthews, 4. Černý oba -10, 5. Van Baarle (Niz./Ineos Grenadiers) -11, 6. Bagioli (It./Deceuninck-Quick Step) -12, 7. Vlasov (Rus./Astana-Premier Tech) -14, 8. Polanc (Slovin./SAE Team Emirates), 9. Kuss (USA/Jumbo-Visma) oba -15, 10. Haga (USA/DSM) -17, ...108. Štybar -1:36, 123. Hirt -1:46.