Město Vsetín - Oficiální web

Sociální sítě

Cesta: > Titulní stránka

Běžkařům na Valašsku kraloval Kim Žalčík

O prvním červencovém víkendu se na Valašsku konaly výborně obsazené závody na kolečkových lyžích s názvem Valašsko-hornovsacký Skiroll Classics.
Fota: Radovan Kocúrek

Sobotní klání startovalo na vsetínské Ohradě. Téměř sedm desítek sportovců se vydalo na 30 km dlouhou trať vedoucí po Cyklostezce Bečva až do Velkých Karlovic. V silné konkurenci byl nejrychlejší člen reprezentačního týmu ČR do 23 let v běžeckém lyžování Kim Žalčík. Dosáhl času 1:08:08,2 hodiny. Stupně vítězů pak zkompletovali biatlonoví reprezentanti. Druhé místo se ztrátou necelé minuty obsadil Mikuláš Karlík a třetí místo s další téměř minutovou ztrátou rodák z Velkých Karlovic Jakub Štvrtecký.

Na neděli připravili pořadatelé již tradiční výjezd do sedla Kohútka. Celkem 12 km dlouhá trasa startovala v Karolince a po průjezdu údolím Vranča čekal běžkaře na závěr náročný test v podobě tříkilometrového stoupání s průměrným sklonem přes 10 %. Mezi necelou padesátkou startujících, kde již chyběli biatlonoví reprezentanti, opět kraloval Kim Žalčík. S časem 36:29,9 minuty byl o více než půl minuty rychlejší než druhý Michal Vank a o téměř dvě minuty předčil třetího v pořadí Jakuba Augustena.