Devatenáctý hrací den: Češi bojovali, ale na Dány nestačili a končí. Anglie rozstřílela Ukrajinu

AKTUALIZOVÁNO

Po sobotních čtvrtfinálových bitvách jsou známé semifinálové dvojice. Kromě Španělska a Itálie si o finále zahrají i Dánsko s Anglií. Dánové totiž po dobrém výkonu porazili v Baku českou reprezentaci 2:1 a Anglie rozstřílela Ukrajinu 4:0. Jediné pozitivum pro Čechy je snad to, že Patrick Schick společně s Christianem Ronaldem vládnou tabulce střelců letošního šampionátu. Ani jeden z nich však své statistiky rozšířit nemůže a naopak mohou být ještě překonáni.

Reprízu čtvrtfinále z EURO 2004 v Portugalsku nezačala česká reprezentace dobře. Ve třetí minutě si sice naše reprezentace vypracovala slibnou šanci, kdy obrana Dánů zablokovala ránu Vladimíra Coufala, ale v 6. minutě už bohužel musel vytahovat míč ze své sítě Vaclík, kterého překonal po špatně odpískaném rohu Thomas Delaney. Druhý gól pak vstřelil kat velšanů z minulého týdne Kasper Dolberg v závěru poločasu. Začátkem druhé půle si však Češi vypracovali tři dobré šance - postupně Krmenčík, Barák a Schick, přičemž posledně jsmenovaný o chvíli později snížil na konečných 1:2 z pohledu české reprezentace. I když se český tým snažil, tak na Dány prostě neměl.

Ve druhém čtvrfinále zatím vede po prvním poločase Anglie podle očekávání nad Ukrajinou, když se ve čtvrté minutě trefil ve skluzu kanonýr Tottenhamu Hary Kane. Ukrajina pak celkem mile favoritovi vzdorovala, ale nic víc nepředvedla. Krátce po změně stran navýšil vedení Harry Maguir a druhou trefou v zápase Harry Kane. V 63. minutě přidal čtvrtý a poslední zásah do ukrasjinské sítě Jordan Herderson.

ČTVRTFINÁLE evropského šampionátu:

Baku: Česko - Dánsko 1:2 (0:2)

Branky: 49. Schick (Coufal) – 5. Delaney (Stryger Larsen), 42. Dolberg (Maehle) ŽK: 84. Krmenčík (CZE), 86. Kalas (CZE) Rozhodčí: Kuipers (NED) – van Roekel (NED), Zeinstra (NED)

Česko: Vaclík – Coufal, Kalas, O. Čelůstka (65. Brabec), Bořil – Holeš (46. Jankto), Souček (C) – Masopust (46. Krmenčík), Barák, Ševčík (80. Darida) – Schick (79. Vydra).
Náhradníci: Koubek, Mandous – Kadeřábek, Brabec, Darida, Krmenčík, Jankto, Zima, Vydra, Král, Pekhart, Pešek.

Dánsko: Schmeichel – Christensen (81. J. Andersen), Kjaer (C), Vestergaard – Stryger Larsen (71. Wass), P.-E. Höjbjerg, Delaney (81. M. Jensen), Maehle – Braithwaite, Dolberg (59. Y. Poulsen), Damsgaard (60. Nörgaard).
Náhradníci: Lössl, Rönnow – J. Andersen, Skov, Skov Olsen, M. Jörgensen, Nörgaard, Wass, Wind, Y. Poulsen, Cornelius, M. Jensen.

Řím: Ukrajina - Anglie 0:4 (0:1)

Branky: 4. Kane (Sterling), 46. Maguire (Shaw), 50. Kane (Shaw), 63. J. Henderson (Mount)  Rozhodčí: F. Brych – Borsch, S. Lupp (GER)

Ukrajina: Buščan – Zabarnyj, Kryvcov (35. Cygankov), Matvijenko – O. Karavajev, Sydorčuk (64. Makarenko), Zinčenko, Mykolenko – Šaparenko – Jaremčuk, Jarmolenko (C).
Náhradníci: Pjatov, Trubin – Bezus, Dovbyk, Makarenko, Sobol, Marlos, Stěpaněnko, Sudakov, Cygankov, Tymčyk, Zubkov.

Anglie: Pickford – Walker, Stones, Maguire, Shaw (65. Trippier) – Rice (57. J. Henderson), Phillips (65. Bellingham) – Sancho, Mount, Sterling (65. Rashford) – Kane (C) (73. Calvert-Lewin).
Náhradníci: Johnstone, Ramsdale – Bellingham, Calvert-Lewin, Coady, Foden, Grealish, J. Henderson, Chilwell, Mings, Rashford, Trippier.