Kouřila připravila v sobotu o čtvrté místo penalizace

Dušan Kouřil dorazil do cíle úvodního víkendového závodu TCR Italy v Misanu na čtvrté příčce. Po pětisekundové penalizaci se ale propadl na osmé místo.

Na okruhu v Misanu pokračuje tento víkend druhým podnikem letošní sezona seriálu TCR Italy. V akci opět nechybí český závodník Dušan Kouřil s vozem Hyundai i30 N TCR stáje K2 Engine. Ze svého úvodního podniku v této sérii, který absolvoval na přelomu dubna a května v Monze, si český jezdec odnesl jeden bod za 15. místo v prvním závodě víkendu. Již po pátečních jízdách zde byl ale příslib, že tento víkend by mohl být pro Kouřila vydařenější. Zatímco v prvním volném tréninku zajel třetí čas, ve druhém skončil pátý a v kvalifikaci obsadil osmou příčku.

A vidět byl Kouřil také v prvním závodě víkendu, který se konal v sobotu. Do něj na základě výsledků kvalifikace vyrážel jako osmý. Již po prvním kole ale figuroval na sedmé příčce. Během úvodního okruhu totiž zdolal Igora Stefanovského. Souboj této dvojice se neobešel bez kontaktu.

Brzy se ovšem na trať vydal zpomalovací vůz. Na vině byly problémy Raffaeleho Gurrieriho. Ten po kolizi se Sabatinem di Marem vylétl z dráhy a závod pro něj skončil.

Raffaele Gurrieri se postaral o první výjezd zpomalovacího vozu. Foto: TCR Italy

I po restartu závodu se Kouřil byl schopen posouvat pořadím vzhůru. Nejprve se dostal na šesté místo před Kevina Ceccona, mimo jiné bývalého jezdce FIA WTCR. Netrvalo dlouho a připsal si i skalp šampiona TCR Italy z posledních tří sezon a rovněž někdejšího pilota WTCC Salvatoreho Tavana. Tou dobou tedy kroužil po trati jako pátý.

Třináct minut před koncem pak přišel posun dokonce na čtvrté místo. K tomu Kouřilovi pomohlo odstoupení do té doby druhého Jaka Younga, kterého potkaly technické problémy. Čtvrtou pozici poté udržel Kouřil až do cíle. Nepřišel o ni mimo jiné ani při restartu po skončení druhé fáze zpomalovacího vozu, který se na trať vydal poté, co skončil mimo trať Marco Butti. Na třetí místo Nicoly Baldana chybělo Kouřilovi v cíli 982 tisícin sekundy.

Nakonec ale Kouřil v konečných výsledcích závodu čtvrté místo neobsadil. Po dojezdu do cíle se totiž udělovaly penalizace a jedním z potrestaných byl i český jezdec, který obdržel pětisekundový trest. Příčinu jeho penalizace pro vás zjišťujeme.

Šanci zabojovat o přední příčky dostane Kouřil také při nedělním druhém závodě víkendu, který začíná v 9:40. Na jeho startu totiž dojde k otočení nejrychlejší osmičky z kvalifikace a to pro Kouřila znamená, že vyrazí z první příčky.

Výsledky prvního závodu víkendu: 1. Franco Girolami (Argentina, MM Motorsport, Honda Civic FK7 H70) 17 kol, 2. Antti Buri (Finsko, Target Competition, Hyundai i30 N TCR) +0,547, 3. Nicola Baldan (Itálie, Target Competition, Hyundai i30 N TCR) +1,040… 8. Dušan Kouřil (Česká republika, K2 Engine, Hyundai i30 N TCR) +7,022.

Průběžné pořadí šampionátu jezdců: 1. Salvatore Tavano (Itálie, Scuderia del Girasole Cupra Racing, Cupra Leon Competición TCR) 111 bodů, 2. Eric Brigliadori (Itálie, BF Motorsport, Audi RS 3 LMS TCR) 104 bodů, 3. Kevin Ceccon (Itálie, Aggressive Italia, Hyundai i30 N TCR) 93 bodů… 15. Dušan Kouřil (Česká republika, K2 Engine, Hyundai i30 N TCR) 19 bodů.

Průběžné pořadí hodnocení jezdců do 25 let: 1. Eric Brigliadori (Itálie, BF Motorsport, Audi RS 3 LMS TCR) 120 bodů, 2. Mattias Vathel (Estonsko, ALM Honda Racing, Honda Civic H56 FK7) 97 bodů, 3. Ruben Volt (Estonsko, ALM Honda Racing, Honda Civic H56 FK7) 89 bodů… 5. Dušan Kouřil (Česká republika, K2 Engine, Hyundai i30 N TCR) 72 bodů.

Úvodní foto: TCR Italy

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.