Paráda! Český mladík se stal mistrem Evropy

Osijek

Český střelec Matěj Rampula se stal v Osijeku mistrem Evropy v neolympijské disciplíně standardní pistole na 3x20 ran open. V soutěži otevřené pro muže i ženy zvítězil jednadvacetiletý reprezentant ziskem 571 bodů až na pomocné kritérium před Polákem Oskarem Miliwekem, s kterým shodně trefili 13 přesných desítek.

Matěj Rampula

O dva body unikl bronz Tomáši Těhanovi, který skončil čtvrtý za Rusem Arťomem Černousovem. Hned za ním následovala nejlepší žena Veronika Majorová z Maďarska.

Českým puškařkám nevyšla třípolohová střelba. Nejlepší z tria reprezentantek byla na 38. místě Aneta Brabcová, olympionička Nikola Šarounová i Karolína Brabcová skončily až v šesté desítce pořadí.

Mistrovství Evropy ve střelbě ze vzduchových, kulových a brokových zbraní v Osijeku (Chorvatsko):
Muži:
Libovolná malorážka 3x40 - družstva:
1. Rakousko,
2. Norsko,
3. Švýcarsko,
...
10. ČR (Přívratský, Nymburský, Nepejchal).
Ženy:
Sportovní malorážka 3x40:
1. Ceccarellová (It.) 464,7,
2. Zykovová (Rus.) 462,9,
3. Duestadová (Nor.),
...
v kvalifikaci 38. A. Brabcová, 56. Šarounová, 59. K. Brabcová (všechny ČR).

MS v hokeji 2024

87. ročník mistrovství světa v hokeji se konal v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostila města Praha a Ostrava. Zlatou medaili získala česká reprezentace. Kompletní výsledky MS v hokeji 2024 najdete zde.