FORTUNA: NÁRODNÍ LIGA 2023/2024

West Ham vypadl z Anglického poháru po prodloužení s Manchesterem United

West Ham s Tomášem Součkem a Vladimírem Coufalem neuspěl ve vyrovnaném osmifinálovém zápase Anglického poháru na hřišti Manchesteru United. Domácímu favoritovi zajistil vítězství 1:0 po prodloužení gólem v 98. minutě střídající Scott McTominay. Oba čeští reprezentanti odehráli celý zápas.

Tomáš Souček v utkání s Manchesterem United
zdroj: AP autor: Martin Rickett

Burnley s útočníkem Matějem Vydrou v sestavě vypadlo s druholigovým Bournemouthem, kterému podlehlo 0:2.

Hosté uspěli i s prozatímním koučem Jonathanem Woodgatem, jenž vede mužstvo po nedávném odvolání trenéra Jasona Tindalla.

Bournemouth, který loni sestoupil z Premier League, poslal do vedení v 21. minutě Sam Surridge a v druhém poločase pojistil výhru z penalty Junior Stanislas. V Anglickém poháru se tým dostal tak daleko poprvé od roku 1957.

Kouč Burnley Sean Dyche nasadil hodně kombinovanou sestavu. Oproti poslednímu ligovému zápasu udělal osm změn. Vydra odehrál 74 minut.

V základní sestavě Burnley měl nastoupit i Erik Pieters, ale televizní reportér upozornil zástupce klubu, že nizozemský obránce kvůli žlutým kartám z minulých kol hrát nesmí.