Branky, body, vteřiny

V Rusku vládli vítězové kvalifikací Zoggová a Loginov

U ruského jezera Bannoje si vítězství v paralelním slalomu vyjeli Švýcarka Julia Zoggová a Rus Dmitry Loginov. Oba si v opožděném závodu světového poháru na Jižním Uralu podmanili kvalifikační klání a i ve vyřazovacích jízdách si vedli nejlépe. Mužský závod kompletně opanovali domácí závodníci, Loginova na stupně vítězů doprovodili Stepan Naumov a Andrej Sobolev.

Julia Zoggová
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst autor: Karsten Neumann

Už osmifinálové jízdy nabídly zajímavé soupeření, obě tratě, červená i modrá, se zdály být podobně rychlé. V této fázi závodu překvapivě skončila světová jednička Ramona Theresie Hofmeisterová, která v Bannoje o den dříve ovládla paralelní obří slalom.

I tak si ale Němka vedení v seriálu podržela, protože její největší soupeřka Sofia Nadyršinová z Ruska vypadla po hrubé chybě ve čtvrtfinále. Ve velkém finále se setkaly Zoggová a Cheyenne Lochová, německá závodnice ale v prvních brankách upadla a Švýcarka si dojela pro pohodlné vítězství. "Mám ráda tenhle svah, tvrdý sníh mi také vyhovuje," komentovala šesté vítězství v kariéře.

Lochová skončila v letošní sezóně potřetí druhá a stále nedosáhla na první vítězství v kariéře. Na bronzový stupínek se postavila Japonka Tomoka Takeučiová.

V mužském závodě byla kvalifikace konečná pro vedoucího závodníka hodnocení SP Aarona Marche a postoupit se nepovedlo ani ostatním Italům. Dařilo se naopak domácím závodníkům, ve čtvrtfinále se z osmi závodníků představili hned čtyři Rusové.

V krasojízdě pokračovali domácí i nadále, jejich dominanci v semifinále narušoval jen Švýcar Dario Caviezel, který v napínavém souboji podlehl Loginovovi. Ve finálové jízdě se vítězi kvalifikace postavil mladíček Naumov, který poprvé senzačně prošel celou vyřazovací fází závodu světového poháru. Favorit si nicméně klidnou bezchybnou jízdou dojel pro výhru, naopak Naumov po chybě upadl. Na pódium finalisty doprovodil jejich krajan Andrej Sobolev.

SP ve snowboardingu v Bannoje (Rusko) - paralelní slalom:

Muži: 1. Loginov, 2. Naumov, 3. Sobolev (všichni Rus.), ...Počinek (ČR) nedokončil.

Průběžné pořadí SP (po 7 z 9 závodů): 1. Loginov 322, 2. Prommegger (Rak.) 287, 3. March (It.) 279.

Ženy: 1. Zoggová (Švýc.), 2. Lochová (Něm.), 3. Takeučiová (Jap.), ...Maděrová (ČR) nedokončila.

Průběžné pořadí SP (po 7 z 9 závodů): 1. Hofmeisterová (Něm.) 453, 2. Nadyršinová (Rus.) 423, 3. Lochová 387, ...19. Ledecká (ČR) 100, 38. Maděrová 15.