Češi řádili v KHL. Hanzl pálil dvakrát, trefili se i Jaškin, Jordán a Nestrašil

Autor: ČTK, adl
0
Chci koupit Hradec. Dluhy jsou nesmysl, říká Ulich
Vecheta proti Spartě dvakrát na hraně, ČK pro Tanka správně. Liberec měl mít penaltu

Český útočník Andrej Nestrašil ukončil ve svém prvním utkání Kontinentální hokejové ligy v novém roce desetizápasový střelecký půst a pomohl Magnitogorsku k výhře 4:3 nad Spartakem Moskva. Hostům nebyly nic platné ani dva góly Robina Hanzla, jenž zaznamenal více než jednu branku v zápase poprvé v sezoně. Nejlepší střelec soutěže Dmitrij Jaškin dal 29. gól v tomto ročníku, ale Dynamo nakonec prohrálo s nejhorším ligovým týmem Dinamem Riga 4:5.

Jednatřicetiletý Hanzl otevřel skóre už ve 3. minutě tečí v přesilovce a na začátku druhé třetiny Spartak zvýšil na 2:0. Ve 29. minutě snížil také šikovnou tečí Nestrašil, jenž čekal na devátý gól v sezoně celý prosinec. Opět na rozdíl dvou branek zvýšil ve 44. minutě po uvolnění přes obránce Hanzl, u jehož zásahu si připsal druhou asistenci v zápase Lukáš Radil.

Metallurg ale třemi góly během necelých 13 minut skóre otočil, přičemž o výhře rozhodl v čase 59:20 Nikolaj Prochorkin. Spartak má po třetí porážce za sebou na osmé příčce tabulky Západní konference náskok tří bodů před Viťazem, jenž má zápas k dobru. Magnitogorsk je na Východě třetí.

Jaškin ve 14. minutě otevřel skóre zápasu v Rize. Jeho tým pak zvýšil na 2:0, ale domácí ve druhé třetině stav otočili a připsali si druhé vítězství za sebou. Dvakrát skóroval Roberts Bukarts, který strávil několik sezon v české extralize, jeden gól dal jeho bratr Rihards.

Dvoubrankové vedení nevyužil ani Chabarovsk proti Nur-Sultanu a svůj první zápas v novém roce prohrál 4:5 po samostatných nájezdech. Za Amur se střelecky prosadil pošesté v sezoně Michal Jordán. Ve 28. minutě mu po přihrávce Tomáše Zohorny nejprve při pokusu o střelu puk sjel z hole a třicetiletý obránce pak akci dokončil kličkou do bekhendu. Zvýšil vedení Amuru na 3:1, ale hosté už za sedm minut vyrovnali a po dalším gólu na každé straně ve třetí třetině dospěl zápas do nájezdů. V osmé sérii rozhodl kazašský reprezentant Roman Starčenko.

Amur utrpěl pátou porážku za sebou a ve Východní konferenci ztrácí na poslední postupovou příčku do play off, která patří jeho pondělnímu přemožiteli, už 15 bodů.

Pondělní výsledky KHL:

Chabarovsk - Barys Nur-Sultan 4:5 po sam. nájezdech (za domácí Jordán 1+0, T. Zohorna 0+1)
Magnitogorsk - Spartak Moskva 4:3 (Nestrašil 1+0 - R. Hanzl 2+0, Radil 0+2)
Dinamo Riga - Dynamo Moskva 5:4 (za hosty Jaškin 1+0)