TCL V Repre

Utkání s Jekatěrinburgem pro nás byla velká škola, přiznávají ostravští stolní tenisté

Ostravští stolní tenisté za sebou mají vstup do Ligy mistrů. V úvodním duelu uhráli proti jasnému favoritovi, ruskému Jekatěrinburgu, ve třech zápasech jeden set. Na turnaji, který hostí Düsseldorf, je čeká v neděli druhé utkání proti portugalskému Sportingu.

Ostravští stolní tenisté
zdroj: Facebook.com/TTCOstrava2016

Jediný set proti Jekatěrinburgu získal hned v prvním utkání Chilan Felipe Olivares, který zaskočil Chorvata Tomislava Pucara, ale pak už na 37. hráče světa nestačil.

Sadu měl na dosah i dorostenec Šimon Bělík, jenže ve druhém setu nedotáhl do konce vedení 10:8 a víc šancí od osmadvacátého hráče světa Dána Jonathana Grotha nedostal.

Slovák Filip Delinčák na závěr neměl šanci proti největší hvězdě ruského celku Liamu Pitchfordovi (15. v žebříčku ITTF) a s Britem uhrál jen třináct bodů.

"Můžu být spokojený s některými momenty jednotlivých zápasů. Pipe Olivares vyhrál set, totéž měl na raketě i Šimon. Škoda, že se nevyvarovali lehkých chyb. Byla to pro všechny obrovská škola," řekl trenér Tomáš Demek.

TTSC UMMC Jekatěrinburg - TTC Ostrava 3:0

Pucar - Olivares 3:1 (-9, 4, 3, 4), Groth - Bělík 3:0 (1, 10, 7), Pitchford - Delinčák 3:0 (4, 6, 3).