Zdielať na

Zdroj: SITA

HK 36 Skalica - MsHK Garmin Žilina 1:3

HK 36 Skalica - MsHK Garmin Žilina 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)
Góly: 10. T. Višňovský (F. Novák, R. Hartmann) - 8. Koložváry (Važan), 37. R. Krajčí (Hriňa), 39. Tvrdek (Javín)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše Zálešák (Skalica) 10+DKZ za pichnutie a nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Šefčík, Müllner, 2193 divákov

Zostavy:
Skalica: Rybár (41. Ondrejka) - Gründling, Jendek, M. Ivičič, Beňa, Šille, Škadra, Gula, Škápik - Pálffy, J. Mikúš, Zálešák - Kocák, D. Pašek, R. Školiak - T. Višňovský, F. Novák, R. Hartmann - Kutálek, Horský, Šátek
Žilina: Přikryl - Turoň, Javín, Hriňa, I. Droppa, Kusovský, Škorvánek, Sekáč, Valášek - R. Krajčí, Pleva, Pokrivčák - Sivák, R. Stantien, M. Kokavec - Tvrdek, Koložváry, Važan - Hájnik, Škoda, V. Baláž

Domáci síce začali o trocha aktívnejšie, postupne sa začali osmeľovať aj hostia. Oba tímy robili chyby v rozohrávke a nedokázali si vytvoriť výraznejší tlak. V 8. min našiel po rýchlej akcii Važan Koložváryho, ktorý trafil ponad Rybárovu vyrážačku. Následne hru na chvíľu prerušila výmena plexiskla, po ktorej sa tešili Skaličania. Višňovský po spolupráci Hartmanna s Novákom už iba nasmeroval puk do prázdnej bránky - 1:1. Hra bola aj naďalej rozdrobená, často sa kúskovala a diváci veľa hokejovej krásy nevideli. Žilinčania sa poučili a hrali veľmi disciplinovane, čím eliminovali najväčšiu zbraň Skalice - presilové hry. Domáci nekorčuľovali a strelecky sa trápili. Obraz hry sa nezmenil ani v druhej tretine, ktorej úvod poznačili časté vylúčenia. Domácim sa nepodarilo využiť ani poldruha minútovú presilovku o dvoch hráčov. Skaličania sa snažili získať vedenie, ale napokon sa z neho tešili Žilinčania. Po skončení presilovky vlkov našiel skvele z pravého kruhu Hriňa med
zi kruhmi voľného Krajčího a ten trafil do horného rohu. Ďalší šok pripravilo mužstvo spod Dubňa Záhorákom o 89 sekúnd, nepresná Javínova strela sa od zadného mantinelu odrazila priamo k Tvrdekovi a ten nemal problém zvýšiť na rozdiel dvoch gólov. Tréner HK 36 Peter Oremus sa snažil oživiť hru po druhej prestávke aj zmenami v zostave, jeho zverenci sa tlačili pred bránku Žiliny, ale hostia vďaka svojmu stratégovi Jánovi Šterbákovi umne pokrývali priestor pred Přikrylom a veľa toho domácim nedovoľovali. V 46. min zahodil tutovku Školiak. Žilina hrozila najmä z rýchlych brejkov, Skalicu oslabil pred pokusom o záverečný tlak po faule Zálešák.

Peter Oremus (tréner Skalice): "Nezopakovali sme náš piatkový výkon, u hráčov nastalo akési uspokojenie. Za prehru si môžeme sami. Mali sme v tretej tretine aj viaceré dobré šance, ale chýbala väčšia rozvaha. Takéto zápasy musíme zvládať. Chýbal nám väčší pohyb, nedokázali sme využiť presilovky, ktoré boli v predchádzajúcich dueloch našou najväčšou zbraňou. Rozhodnúť sme mali v druhej tretine počas hry piatich proti trom.“

Ján Šterbák (tréner Žiliny): "Dnes sme hrali veľmi dobre v obrane, čo bolo rozhodujúce. Vedeli sme, že Skalica ma veľmi dynamický útok a nebezpečná je najmä v presilovkách, preto sme sa snažili o pozornú defenzívu a disciplínu. V I. tretine sme nehrali v oslabení, Skalica sa tak nedostala do tlaku. V druhej časti hry sme okrem dynamickej hry v obrane pridali aj dva góly, čo rozhodlo.“