středa 22.5 17:00 - ZUŠ – Hrad, Strakonice

• Posezení s harmonikami

středa 22.5 18:00 - Hospoda Myslivna Dražejov

Radomyšl rozhodla s Milevskem ve třetí třetině

PÍSEK – V neděli 23. srpna odehráli první přípravný zápas na novou sezonu krajské ligy hokejisté Radomyšle. Ti si na úvod pozvali Milevsko, které nastupuje ve stejné soutěži. Zápas byl po dvě třetiny celkem vyrovnaný a oba celky si vyzkoušely, jaké je to být ve vedení. Rozhodla až závěrečná dvacetiminutovka, kdy už stříleli jen domácí a třemi góly strhli vítězství na svou stranu.

TJ Sokol Radomyšl – HC Milevsko 2010 7:3 (2:2, 2:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 14. Hovora (Paukner), 20. Vlk (Suda), 21. Hřebíček (Slavík), 37. Vejda, 49. Paukner (Říha), 56. Gába (Šimoník), 58. Vlk - 11. Havran (Pouch), 12. Urbanec (Suchan), 38. Radosta (Urbanec)

Radomyšl: Žilinčík (31. Štrobl) – Pěnička, Burkoň, Vejda, Hřebíček, Kurfirst, Jungbauer, Slavík, Vlk, Hovora, Říha, Paukner, Volf, Gába, Šimoník, Suda

Milevsko: Princ – Novák, Havran, Hastrman, Malý, Bednář, Tampier – Radosta, Suchan, Urbanec, Brož, Pouch, Bílek, Petřík, Kalčík

Po úvodním vhazování byli aktivnější domácí. I přesto se jako první radovali hosté, kteří si po dvou rychlých trefách Jaroslava Havrana a Josefa Urbance vytvořili dvoubrankové vedení. Radomyšl snížila ve 14. minutě, kdy se prosadil zkušený Radek Hovora. V samotném závěru první části bylo vyrovnáno, tentokrát se trefil Josef Vlk – 2:2. Z druhé části uplynulo jen pár vteřin a po trefě Milana Hřebíčka šla Radomyšl poprvé v zápase do vedení – 3:2. Čtyři minuty před druhou pauzou domácí odskočili na rozdíl dvou branek, ale Milevsko se vzápětí po trefě Ivana Radosty dostalo zpět na dostřel - 4:3. Závěrečná část byla v režii domácích. Ti do milevské svatyně přidali další tři góly, když se postupně prosadili Filip Paukner, Ondřej Gába a Josef Vlk, o výsledku bylo rozhodnuto.

Ve středečních novinách najdete hodnocení domácího hráče Radka Hovory.