• Nad Kladnem
  • SAMK
  • SOU a SOŠ Kladno

Sobota, 9. listopadu 2019 13:34

Fotbalisté Kladna přivítali v posledním domácím zápase podzimní části na svém trávníku nedaleké Slaný, které nakonec přestříleli 4:1! V úvodní půli zazářil dvěma brankami Marek Tóth, kterého ve druhých 45 minutách napodobil stejným výkonem David Čížek. „Bylo to zasloužené vítězství. Vytvořili jsme si spoustu šancí a pohybem a hrou jsme byli lepším mužstvem,“ pochvaloval si kladenský trenér Jan Pejša.

Začátek zápasu, to byla od domácích fotbalistů lahůdka. Hned v první minutě se totiž dostal k zakončení Marek Tóth, jehož střelu vyrazil brankář Michal Sedlák. Vyražený balón ale centrem zamířil zpět do vápna a podruhé už se Tóth hlavou nemýlil. Vedení však domácím dlouho nevydrželo. Už ve dvanácté minutě vysunul Lukáš Křeček za kladenskou obranu Tomáše Vimra, který Jaroslava Tesaře prostřelil. „Začátek utkání byl fantastický – první minuta a hned gól. Gól, co jsme inkasovali potom, to je pořád to samé dokola. Z našeho výkopu to bylo nezajištěné a hned je to 1:1,“ komentoval po utkání Pejša.

Kladeňáci ale i po inkasované brance pokračovali v aktivní hře a zejména po levé straně přes Tadeáše Pospíšila dělali soupeři pořádné problémy. Právě tudy prošel v osmadvacáté minutě až do vápna Marek Tóth, který si našel místo pro střelu a zamířil přesně k bližší tyči. Hosté pak ke konci poločasu herně poněkud odešli a v útoku byli bezzubí, což se přeneslo i do druhé půle.

V ní ještě navýšil vedení domácích David Čížek, který, byť byl v hodně ostrém úhlu, poslal míč do odkryté branky. Vyběhnutý Sedlák už byl bez šance. Sám Čížek pak v závěru stanovil konečné skóre, když vystřelil do protipohybu hostujícího brankáře. Kladenský kanonýr tak v posledních dvou zápasech nastřílel dohromady neuvěřitelných šest branek!

Přibližně od sedmdesáté minuty se ovšem znovu začali ukazovat i Slánští. Josef Galbavý se dvakrát dostal za obranu, jenže ani jednou neuspěl. „Pořád tam jsou věci, které nás sráží a za které nás soupeř kolikrát dokáže potrestat. Je to o komunikaci mezi hráči, jsou to zbytečné chyby,“ kroutil po zápase hlavou kladenský trenér.

Toho mohla v zápase mrzet i střelecká impotence Václava Krause. Kladenský útočník byl ve třech obrovských šancích, jenže pokaždé selhal. Po brance sahal rovněž David Javorek, ale jeho hlavička po rohovém kopu zasáhla jen tyč. Famózním výkonem ve středu pole se prezentoval Jiří Růžička, který byl vždy postavený přesně tam, kde měl být, a vybojoval řadu balónů. Po celých devadesát minut tak narušoval rozehrávku hostí a slánské hráče přiváděl k šílenství.

Kladeňáci tak po velmi vydařeném výkonu zapsali druhou výhru v řadě a v podzimní části před sebou mají poslední zápas. Ten odehrají příští sobotu od 10:15 na půdě Štětí.

SK Kladno – SK Slaný 4:1

Branky: 1. a 28. Tóth, 52. a 82. Čížek – 12. Vimr. Rozhodčí: Talpáš – Jati, Nehasil. Diváci: 380.

SK Kladno: Tesař – Kraus (76. Procházka), Kalina, Holub (C), Pospíšil (87. Abrham), Stříška, J. Růžička, Nosek, Javorek, Čížek, Tóth (83. Bagou).

SK Slaný: Sedlák – Kubaška, Holly (62. Danda), Křeček (C), Vimr (86. Volgner), Galbavý, Kubík (76. Tikovský), Trnka, Macháček, Jaráb, Maroušek (46. Hansl).