O víkendu nejvíce zářili Vodičková, Kuříková, Zimovjanová a Volár.

22.10.2019 -
V polovičním ironmanu si další skalp připisuje Radka Kahlefeldt Vodičková. Petra Kuříková si veze ze SP v Koreji skvělé 8.místo. Tereza Zimovjanová v EP na Madeiře bere 11. a Jan Volár 14. místo. Super League na Maltě ovládl Luis a Zafares.

Challenge Peguera-Mallorca - half distance

Radka Vodičková potvrdila roli favoritky závodu, kdy se již v plavecké části ujala vedení a na kole svůj náskok ještě navyšovala. V závěrečném běhu ji k prvnímu místu stačil druhý nejlepší půlmaraton za 1:24. Do cíle doběhla Radka suverénně s náskokem přes 5 minut. V mužském závodě vítězství vybojoval svěřenec Luboše Bílka Pieter Heemeryck, který všem soupeřům ukázal záda v cyklistické části a půlmaratonem za 1:13 si pohlídal první místo také s téměř 5 minutovým náskokem.

SP Korea - sprint distance

V Koreji se závodilo na sprint distancích triatlonu. Petra Kuříková vybojovala skvělé 8.místo. Vendula Frintová se také dlouho držela s těmi nejlepšími, ale závěrečný běh Vendule nesedl a závod dokončila na 32.místě. Jan Čelůstka v závodě obsadil 44.místo.

EP Madeira - sprint distance

Do Portugalska na ostrov Madeira se o víkendu vypravili tři naděje českého triatlonu ve složení Jan Volár, Lukáš Červenka a Tereza Zimovjanová. V závodě nejvyšího umístění dostáhla Terka, která se jen těsně nevešla do první desítky. Terka obsadila 11.místo a jen o jednu vteřinu jí unikla desátá pozice. V mužích si v závodě vedl lépe Jan Volár, který v plavecké části i na kole hlídal přední pozice. V závěrečném běhu podal Honza předvedl velice dobrý čas 5km(15:36), na nejlepší to však nestačilo a dokončil na 14.místě. Lukáš Červenka potvrdil své plavecké umění a vyplaval v přední skupině, ale bohužel již na kole začal ztrácet a běh mu také nevyšel. Závod dokončil v poli poražených.

podrobní výsledky

Super League Triathlon – Malta

Závod kombinující krátké vzdálenosti láká stále více diváků a také ty nejlepší triatlonisty světa. Na vzdálenostech 300m plavání, 4 km na kole a 1,6km v několika opakováních za sebou si nejlépe vedl Vincent Luis a v ženách Katie Zafares.

17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.