středa 29.5 19:00 - Divadlo U Kapličky Husova tř. 622/45, České Budějovice

• Univerzita třetího věku - exkurze

středa 29.5 7:00 - Dům kultury Milevsko

Derby mělo grády. Spartak podlehl Dynamu na penalty

Soběslavská porada před zahráním důležité standardky zpoza vápna vyjadřující soustředění i nervozitu. Zleva Aleš Kutner, Filip Vaněk a Jan Suchan. Nakonec se v 67. minutě opřel do míče Filip Vaněk a ranou o břevno srovnal na 2:2. , Autor: Josef Janda

Soběslavská porada před zahráním důležité standardky zpoza vápna vyjadřující soustředění i nervozitu. Zleva Aleš Kutner, Filip Vaněk a Jan Suchan. Nakonec se v 67. minutě opřel do míče Filip Vaněk a ranou o břevno srovnal na 2:2.     Autor: Josef Janda

SOBĚSLAV - Téměř čtyři stovky diváků si našly cestu v sobotu odpoledne do Soběslavi, kde se představilo béčko Dynama České Budějovice s třemi pendly. Domácí Spartak prožil nešťastný a nepovedený vstup do zápasu. Už ve 2. minutě využil hrubky Martin Lindák, který zanedlouho zařídil i druhý gól. Domácí snížili do poločasu Vaňkem z penalty a po změně stran tentýž hráč obstaral vyrovnání na 2:2 krásnou pumelicí o břevno. V penaltovém rozstřelu selhal hned v úvodu hrdina zápasu Filip Vaněk, druhý bod za vítězství v penaltách si tak odvezlo Dynamo.

FK Spartak Soběslav – SK Dynamo České Budějovice B 2:2 (1:2), na pen. 3:5, branky: 38. (z pen.) a 67. Vaněk – 2. a 19. Lindák, rozhodčí Cupr – Mudra, Urban, ŽK (0-2): 37. Polom, 74. Kalousek, 381 diváků.

Soběslav: Kuník – Podráský, Suchan, Bouška (63. Mazouch), Boháč, Zeman, Bouchal, Hromada (76. Žalda), Vaněk, Kutner (85. Dvořák), Varačka.

Dynamo ČB B: Luksch – Kalu, Ekpai (78. Etemike), Polom, Lindák (88. Bouguetouta), Tomek (92. Martinec), Matoušek (90. Míka), Krejčí, Šplíchal, Kalousek, Malecha.

Další podrobnosti k utkání čtěte ve středečním Týdeníku Táborsko.