ReportážeJuniorka

Vítězná premiéra

Juniorka porazila Příbram 2:1

Sdílet

V prvním jarním kole nastoupili sparťané na půdě 1.FK Příbram. Domácí se ujali v prvním poločase jednobrankového vedení zásluhou Polidara. Sparta však dokázala ve druhé půli nepříznivý otočit a porazila Příbram 2:1 po gólech Mohameda. Pro trenéra Loučku jde o vítěznou premiéru na postu hlavního kouče U21.
V podzimním vzájemném zápase se z tří bodů radovala Sparta, která zvítězila 2:1 díky brankám Novotného s Cabadajem. Před jarním soubojem dělilo obě mužstva 19 bodů – Sparta na prvním místě a Příbram obývala místo deváté.
Během úvodních minut se hrálo hlavně v prostoru mezi šestnáctkami. Jak Beránek, tak ani Kotek neměli moc situací k řešení. Svěřenci trenéra Luboše Loučky se dostali k prvnímu rohu ve 20. minutě, avšak bez gólového výsledku. Stejně tak dopadla i pohledná kombinace před vápnem Příbrami o minutu později. Již ve 26. minutě došlo k prvnímu střídání. Ze hry odešel Ambler a jeho místo zaujal Egypťan Mohamed.
Hráči v rudých dresech se opírali o pevnou defenzivu, která dobře pracovala pod vedením středního obránce Pence. Na druhé straně si Sparta vytvořila po půl hodině herní převahu, kterou však nekorunovala vedoucí brankou. V závěru poločasu naopak udeřila Příbram. I přes několik skvělých zákroků Kotka se čtyři minuty před koncem první části do míče opřel Polidar a poslal domácí do jednobrankového vedení – 1:0.
O pauze nesáhl ani jeden z trenérů a na hrací ploše se sešli totožné jedenáctky. Druhou půli začala aktivněji domácí Příbram, ale v dobrých příležitostech selhali útočníci nebo Spartu podržel gólman Kotek.
Po hodině hry bylo vyrovnáno. Za Spartu se prosadil střídající Mohamed – 1:1.
Sparťané povzbuzeni srovnávacím gólem pokračovali v tlaku s vidinou opětovného rozvlnění sítě za zády Beránka. V 71. minutě se hráči v rudých dresech dočkali, když Mohamed obrátil stav utkání – 1:2.
V samotném závěru se Příbram neprosadila ze série standardních situací a Sparta uhájila těsný náskok. Díky povedenému obratu veze juniorka všechny tři body do Prahy za výhru 2:1.
V 19. kole přivítá U21 na Strahově Slovan Liberec, a to 25. února od 13:00.
1.FK Příbram U21 – AC Sparta Praha U21 1:2 (1:0)
Branky: 41. Polidar – 60. a 71. Mohamed. Rozhodčí: Pechanec – Kubr, Šimáček. Počet diváků: 30 diváků.
Příbram: Beránek – Polák, Jelínek, Duda (84. Ptáček), Nitrianský, Vlček, Vůch, Kilián, Průcha, Polidar, Hloušek (84. Nezník).
Sparta: Kotek – Gabriel, Penc, Sváta, Ambler (26. Mohamed), Palečko (67. Traoré), Sláma (87. Tasić), Cabadaj, Flak, Hájek, Prokopec (90. Čajkovský).