Hořká ligová premiéra. Vaněčka sepsul kouč: Jako by nebyl na hřišti!

Autor: apr
0
Kuchta už může být u Haška nad čárou. Ale triko Belmondo je výsměch
Po zlatém gólu jsem nevěděl, co mám dělat, vzpomíná Hlaváč

Takhle si úvod nového angažmá nepředstavoval. David Vaněček sice ve své zápasové premiéře za Heart of Midlothian přispěl asistencí k postupu v poháru přes Livingston (1:0), ale ligový debut mu pořádně zhořkl. Nejen, že byl střídán proti Dundee už ve 34. minutě, ale zároveň dostal za uši od svého trenéra. „Nehrál dobře, nepodržel míč, navíc dostal zbytečnou žlutou kartu,“ reagoval na výkon českého útočníka kouč Craig Levein.

V poháru proti Livingstonu mu to vyšlo. Přihrál na jediný gól zápasu a se spoluhráči z Hearts slavil postup. Ligová premiéra se ale Davidu Vaněčkovi nepovedla. Fotbalista, který se do Skotska přesunul z Teplic, byl střídán už ve 34. minutě Stevenem MacLeanem.

Poslední kapkou byla zbytečná žlutá karta. Svým výkonem vytáhlý fotbalisty kouče Craiga Leveina zklamal. „Jsem trochu rozčilený, že se nedostal do lepší pohody. Vypadalo to, jako by nebyl na hřišti. Nehrál dobře. Bude muset ještě hodně pracovat, aby se dostal do správné fyzické kondice, kterou požadujeme,“ uvedl směrem k Vaněčkovi trenér Hearts.

Levein také poukázal na to, že český útočník zbytečně ztrácel míče, což připsal tomu, že od listopadu nehrál. Přičemž v Teplicích zaznamenal na podzim sedm gólů. „Měl dlouhou pauzu, připojil se k nám v tréninkovém centru a herní přestávka na něm byla znát. Nasadili jsme ho do zápasu, abychom zjistili, jak na tom je. Nyní nezbývá než věřit, že se do co nejrychleji dostane do herní pohody a formy,“ doufá kouč.

„Myslel jsem, že bude mít více energie. Ale samozřejmě na jeho fyzické kondici zapracujeme,“ dodal.

V době Vaněčkova střídání Hearts prohrávali 0:1. Krátce na to vyrovnal Olly Lee, ale na body to nakonec nestačilo. Po gólu Andrewa Nelsona z 62. minuty podlehl aktuálně 6. tým skotské ligy v tu dobu poslednímu Dundee 1:2.

David Vaněček letí vzduchem po tvrdém střetu s Declanem Gallagherem z Livingstonu

0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.