Slovensko

Fotogaléria (53)
Pozrite si štvrťfinálové dvojice MS v hokeji 2024. Postup si vybojovalo aj Slovensko. (Autor: TASR)
Sportnet|21. máj 2024 o 23:30

Slovenskí hokejisti obsadili v skupine B na MS v hokeji 2024 4. miesto a vo štvrťfinále vyzvú víťaza skupiny A. Pozrite si kompletný program.

PRAHA, OSTRAVA. Slovenskí hokejisti postúpili do štvrťfinále MS v hokeji 2024 zo 4. miesta v skupine B.

Nič na tom nezmenila ani vysoká prehra 1:6 so suverénnym Švédskom. O postupe Slovenska rozhodla už predchádzajúca výhra USA nad Lotyšskom 6:3.

Zverenci trénera Craiga Ramsayho tak už s miernym predstihom mali istotu postupu do štvrťfinále a poznali aj meno súpera a čas.

Fotogaléria zo zápasu Slovensko - Švédsko na MS v hokeji 2024 (skupina B)

Slováci v skupine B obsadili 4. priečku a vo štvrtok 23. mája o 16.20 h ich v Prahe čaká víťaz skupiny A - tím Kanady, ktorý ešte neprehral.

Rovnako sú na tom v slovenskej skupine B Švédi, ktorí doteraz prešli turnajom bez zaváhania a nazbierali 21 bodov. Vo štvrťfinále si zahrajú derby s Fínmi.

V ďalších dvoch štvrťfinálových súbojoch nastúpia Švajčiari proti Nemcom a domáci Česi vyzvú výber USA.

Pozrite si tabuľky skupiny A a skupiny B, a tiež dvojice a program štvrťfinále na MS v hokeji 2024, v ktorom nebude chýbať ani Slovensko.

Dvojice a program štvrťfinále MS v hokeji 2024

Štvrtok 23. máj:

Pavúk MS v hokeji 2024

Konečná tabuľka skupiny B na MS v hokeji 2024

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body