< sekcia Šport

Mikuš sa gólom a prihrávkou podieľal na výhre Karvinej nad Bohemiansom

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Definitívu záchrany má Jablonec, ktorý si poradil s Pardubicami 3:0.

Praha 16. mája (TASR) - Slovenský futbalista Rajmund Mikuš sa výrazne zaslúžil o víťazstvo Karvinej na pôde Bohemiansu 3:1 vo štvrtkovom zápase 3. kola nadstavbovej skupiny o záchranu v českej lige. V 48. minúte svojím gólom vyrovnal na priebežných 1:1 a v 89. minúte prihral spoluhráčovi Patrikovi Čavošovi na tretí zásah hostí. Karviná má vďaka triumfu ešte teoretickú nádej, že sa vyhne baráži.

Definitívu záchrany má Jablonec, ktorý si poradil s Pardubicami 3:0. Posledný v tabuľke zostáva Zlín, ktorý remizoval s predposlednými Českými Budejovicami 1:1. Oba tímy v najlepšom prípade pôjdu do baráže.

nadstavbová časť českej ligy

skupina o záchranu - 3. kolo:

Bohemians 1905 - MFK Karviná 1:3 (1:0)

Góly: 20. Matoušek – 48. MIKUŠ, 53. Budínský, 89. Čavoš

/R. Mikuš odohral celý zápas a v 48. min dal gól, M. Regáli hral do 66. min, D. Krčík (všetci Karviná) nastúpil v 77. min/

FK Jablonec - FK Pardubice 3:0 (0:0)

Góly: 64. Polidar, 78. Kratochvíl, 87. Náprstek

/S. Nebyla celý zápas, D. Hollý do 46. min - V. Budinský na lavičke/

FC Zlín - SK Dynamo České Budějovice
1:1 (0:0)

Góly: 62. F. Žák – 52. Tranziska, ČK: 69. Schánělec (Zlín)

/M. Rakovan na lavičke - D. Šípoš a M. Králik celé stretnutie, V. Sliacky na lavičke/