Fotbalisté Zlína remizovali s Českými Budějovicemi 1:1 a zůstali v lize poslední

foto Utkání 3. kola nadstavby první fotbalové ligy, skupina o záchranu: FC Zlín - Dynamo České Budějovice, 16. května 2024, Zlín. Hráči Českých Budějovic se radují z gólu.

Zlín - Fotbalisté Zlína remizovali ve 3. kole ligové nadstavbové skupiny o záchranu s Českými Budějovicemi 1:1. Hosty poslal do vedení krátce po přestávce Jakob Tranziska, po hodině hry vyrovnal Filip Žák. "Ševce" pak oslabil vyloučením střídající Tomáš Schánělec, ale Jihočeši přesilovku nevyužili a v tomto ligovém ročníku stále zůstávají bez výhry venku. Zlín už šest kol po sobě nezvítězil a v tabulce je nadále poslední o bod za patnáctým Dynamem.

V opatrném úvodu si vytvořili mírnou územní převahu domácí. Urodilo se z ní pár rohů a jedna střela Vukadinoviče, kterou u tyče zlikvidoval brankář Šípoš. Hosté v zatažené obraně trpělivě čekali na své příležitosti a dočkali se ve 13. minutě. Po chybné rozehrávce Didiby před vlastní šestnáctkou se probil do vyložené šance Suchan, jehož přízemní střelu Dostál vytáhl na roh.

Tempo zápasu udávali ofenzivně ladění "Ševci", ale k většímu tlaku jim chyběla přesnost a kreativita ve finální fázi. Blíže ke gólu měli naopak Jihočeši. Ve 32. minutě mířil po kombinační akci z hranice šestnáctky opět Suchan a vzájemný souboj opět vyhrál brankář Dostál, jenž vytáhl střelu na roh. V závěru první půle na opačné straně Šípoš zlikvidoval Ikugarovu hlavičku po rohu.

Úvod druhého dějství vyšel mnohem lépe Dynamu, které využilo slabší koncentrace Zlína po přestávce. V 52. minutě poslal centr z pravé strany hlavou do sítě německý útočník Tranziska a vstřelil svůj druhý gól v české lize.

"Ševce" probral až nepříznivý stav. O vyrovnání se postarali střídající hráči. Slončíkovu střelu v 62. minutě ještě zastavila tyč, ale Žákova dorážka už skončila v síti. Zlín pak zabrzdil útočník Schánělec, který za faul na Tranzisku nedlouho po svém příchodu na trávník dostal v 69. minutě červenou kartu.

V přesilovce trefil v 71. minutě Alli tyč Dostálovy branky. Na druhé straně se neprosadil Slončík. Velkou šanci otočit vývoj i v oslabení měl Tkáč, jenže zblízka Šípoše nepřekonal. V nervózním závěru se už skóre nezměnilo. I třetí vzájemný duel v sezoně skončil remízou, Zlín s Dynamem v lize neprohrál podeváté za sebou.

Hlasy trenérů po utkání:

Bronislav Červenka (Zlín): "V prvním poločase to nebyl za naší strany dobrý fotbal. Byli jsme nepřesní, chyběl nám drajv a maximální nasazení. Rozehra nebyla kvalitní, neviděl jsem tam průnikovky a ochotu pustit se do kombinačních akcí. Po inkasovaném gólu jsme sestavu prostřídali, přišla změna v pohybu, agresivitě a zaslouženě jsme vyrovnali. Přibrzdilo nás vyloučení. I v oslabení jsme měli šance, ale nedokázali jsme je využít a proto zápas skončil 1:1. Pořád ale máme situaci ve svých rukou. Musíme dvakrát vyhrát, což je pro nás velká výzva."

Jiří Lerch (Č. Budějovice): "První půle byla na obou stranách hodně nervózní. My jsme sice byli více na míči a měli jsme nějaké příležitosti, ale Zlín hrozil standardkami. Ty jsme dokázali ubránit. Byl to boj i po přestávce, kdy jsme šli do vedení. Soupeř potom vyrovnal se štěstím, které jsme my po střele Alliho neměli. Zlín hrál v závěru hop nebo trop. Trochu jsme se strachovali o výsledek, každý bod je dobrý. Situaci máme ve svých rukách a naším cílem je dostat se do baráže."

FC Zlín - Dynamo České Budějovice 1:1 (0:0)

Branky: 62. Žák - 52. Tranziska. Rozhodčí: Radina - Kříž, Antoníček - Zelinka (video). ŽK: Fantiš, Slončík, Černín, Červenka (trenér) - Nikl, Poulolo. ČK: 69. Schánělec (Zlín). Diváci: 3428.

Zlín: Dostál - Fantiš (57. Načkebija), Černín, Didiba, Cedidla (87. Holík) - Bužek, González (46. Slončík) - Vukadinovič (57. Schánělec), Tkáč, Bartošák - Ikugar (57. Žák). Trenér: Červenka.

Č. Budějovice: Šípoš - Nikl, Poulolo, Králik, Trummer - Čermák, Suchan, Hellebrand (87. Havel) - Tranziska (90.+2 Zajíc), Alli - Ondrášek. Trenér: Lerch.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 1.06.2024 ČTK