• Seniorský klub - Betty McDonaldová

Čtvrtek 23.5 9:00 - Jihočeská vědecká knihovna - pobočka Čtyři Dvory, Emy Destinové 46, České Budějovice

• Tvořivý rok - ubrouskování

Oslov padl s Bostonem až na penalty

OSLOV – V sobotu 11. května pokračoval na oslovském hřišti okresní přebor. Domácí fotbalisté jsou na posledním místě, i tak ale boj o záchranu nevzdávají. Ve 22. kole přivítali Kluky, kterým patřilo páté místo. Oslov vstoupil do zápasu aktivně, ale po chvíli převzal otěže Boston a byl častěji u míče. Skóre se poprvé měnilo už ve 13. minutě, kdy Miroslav Štěpán poslal do úniku Jana Kuželku. Jeho první pokus sice Oslovští zablokovali, následně ale vymetl šibenici a hosté vedli. Po půl hodině už to bylo 0:2. Josef Košatka nasměroval přímý kop do vápna, kde ho Vojtěch Košatka hlavou přihrál k Miroslavu Štěpánovi a hrající trenér Bostonu zblízka překonal brankáře Tomáš Karetu. Vzápětí domácí snížili a také to bylo ze standardky. David Varhan vystřelil míč na bránu, kde dobíhali další dva hráči, kteří nakonec balon nezasáhli. Pomezní Jakub Dušek signalizoval ofsajd, akce však pokračovala a míč skončil v hostující síti. Na přestávku šly tak týmy za stavu 1:2. Kluky v úvodu druhé půle odskočily díky další brance Jana Kuželky. Domácí fotbalisté ale nic nevzdali. V 77. minutě David Varhan z dalšího přímáku nachytal brankáře Tomáše Bendu a bylo to 2:3. V samotném závěru pak poslal utkání do penaltového rozstřelu Patrik Hubáček. V pokutových kopech byl přesnější Boston a odvezl o bod navíc.

Oslov – Kluky 3:4pp (1:2)
Branky: 38. a 77. Varhan, 87. Patrik Hubáček – 13. a 53. Kuželka, 34. Štěpán
Rozhodčí: Štěrba – Dušek, Kalina. ŽK: 0:3 (Strnad, Čekan, Tománek). Diváků: 121
Oslov: Kareta – Matějka, J. Kříž, Charvát, Picka, M. Kříž, Kvěch, Rajnoha, Patrik Hubáček, Petr, Petr Hubáček, Grill, Varhan, Novák, Pazderník
Kluky: Benda – Štěpán, Strnad, Říha, V. Košatka, Szaraz, Kuželka, Humpál, Marek, Pileček, Čekan, R. Košatka, J. Košatka, Tománek, Kurfürst