MS v hokeji 2024: Výsledky – sobota 11. máj (video+foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
MS v hokeji 2024: Rakúsko - Dánsko
Dánsky hokejista Markus Lauridsen (vpravo) sa teší zo streleného gólu do brány Rakúska počas zápasu základnej A-skupiny na MS v hokeji 2024. Praha (O2 Arena), 10. máj 2024. Foto: SITA/AP.
Tento článok pre vás načítala AI.

Najväčším prekvapením sobotňajšieho programu na 87. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Česku je zisk bodu poľskej reprezentácie v súboji s výberom Lotyšska.

Poliaci v prvom súboji medzi svetovou elitou po viac ako dvoch dekádach prehrali až 4:5 po predĺžení, keď triumf obhajcov bronz zariadil v extra päťminútovke kapitán Kaspars Daugaviňš, ktorý na klubovej úrovni pôsobí na Slovensku v Dukle Michalovce.

Viac o téme: MS v hokeji 2024

V ostravskej B-skupine tiež Francúzi podľahli Kazachom 1:3 a Američania si poradili s Nemcami 6:1.

V pražskej A-skupine sa domáci výber natrápil v súboji s Nórmi, no napokon získal tri body za triumf 6:3. Česi rozhodli až v III. tretine, v ktorej strelili tri góly.

Vydarený debut na MS má za sebou kanadský supertalent Connor Bedard, ktorý strelil dva góly. Kanaďania zdolali Britov 4:2. V zostávajúcom súboji tejto skupiny Rakúšania prehrali s Dánmi 1:5.