Česko

MS v hokeji 2024: Česi vyhrali aj druhý zápas, doma zdolali Nórov

Nórsko - Česko: ONLINE prenos zo zápasu skupiny A na MS v hokeji 2024 v Česku.
Fotogaléria (17)
Nórsko - Česko: ONLINE prenos zo zápasu skupiny A na MS v hokeji 2024 v Česku. (Autor: Sportnet)
Sportnet|11. máj 2024 o 17:20

Sledovali ste s nami online prenos zo zápasu skupiny A na MS v hokeji 2024: Nórsko - Česko.

PRAHA. Českí hokejisti hrali dnes o 20:20 h svoj druhý zápas na MS v hokeji 2024. Sledovali ste s nami ONLINE prenos Nórsko vs. Česko.

Zápas skupiny A sa hrajú v O2 Aréne v Prahe a domácim sa v nej zatiaľ darí. Po Fínoch (1:0 sn) zdolali aj Nórov, tentokrát po výsledku 6:3.

Fotogaléria zo zápasu Nórsko - Česko na MS v hokeji 2024 (skupina A)
Joj plus
Kde sledovať MS v hokeji v TV?
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Nórsko - Česko na MS v hokeji 2024 (LIVE)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2023/2024
11.05.2024 o 20:20
Nórsko
3:6
(3:2, 0:1, 0:3)
60' minúta
Ukončený
Česko
Prehľad
Góly a asistencie: 7. Solberg (Thoresen, Zuccarello), 13. Steen (Trettenes), 17. E. Salsten (Solberg, Zuccarello) – 7. Červenka (Kundrátek, Kaše), 18. Červenka (Sedlák, Kaše), 36. Beránek (Kempný), 46. Stránský (Krejčík, Kämpf), 57. Hájek (Palát), 60. Palát (Kämpf, Voženílek).
Prenos
Aj keď výsledok vyzerá byť pomerne jednoznačný, české víťazstvo sa vôbec nerodilo ľahko, Česi inkasovali v prvej tretine tri góly a prehrávali už 1:3. Nórom sa však už v ďalšom priebehu zápasu skórovať nepodarilo a Česi využili svoju veľkú hernú prevahu na strelenie ďalších gólov. Nórov porážajú 6:3 a po dvoch dueloch majú na konte päť bodov.
Koniec zápasu.
59:06
goalČesko dalo gól!
Výborne to urobil Kämpf, ktorý potiahol puk popri nórskom hráčovi a pripravil pozíciu pre ONDŘEJA PALÁTA, ktorý zblízka skóruje do prázdnej bránky a zaisťuje Česku tri body.
Asistencie. David Kämpf, Daniel Voženílek
58:50
Krejčík cez celé klzisko netrafil prázdnu bránku, píska sa zakázané uvoľnenie.
58:13
Solbergovo nastrelenie bolo tečované na ochrannú sieť. Vhodí sa pred Mrázkom.
Oddychový čas pre tím Nórsko.
57:49
Mrázek sa v skrumáži výborne zorientoval a prerušil hru.
57:10
importantHaukeland smeruje na striedačku!
56:59
Česi sa približujú k trom bodom. Palát z otočky našiel krížnou prihrávkou LIBORA HÁJKA, ktorému strela od mantinelu náramne sadla a skončila v hornom rohu brány.
Asistencia: Ondřej Palát
55:37
Nóri sa po brejku usadili v pásme, ale hrali popri mantineli. Česi vyhadzujú na zakázané uvoľnenie.
54:51
Solberg prudko prihrával Zuccarellovi, tomu puk odskočil, Nóri sa neudržali v útočnom pásme.
54:08
Icing Česko.
53:33
Nóri teraz po dlhej dobe zavreli Čechov v ich obrannom pásme. Solbergova strela bola tečovaná vedľa brány.
52:20
Stránský zachytil puk v strednom pásme a okamžite vyrazil dopredu.
51:35
Po odraze od zadného mantinelu sa dvojica nórskych hokejistov takmer dostala k nebezpečnej dorážke.
51:07
Mrázek si po veľmi dlhej dobe pripísal zákrok, prvý v tretej tretine.
50:39
Červenkovi sa otvoril priestor na pravej strane, skúsil strelu z uhla, Haukeland pripravený.
49:44
Rozbehnutý Kondelík dostal puk do jazdy, no stroskotal na nórskom gólmanovi.
48:40
Po Kundrátkovom zakončení hru prerušil Haukeland.
48:08
Červenka prihral na malom priestore Kašemu, ktorý to skúsil, no jeho pokus zblokoval Berg-Paulsen.
47:29
Vylúčenie v tíme Nórsko:
Mats Zuccarello – 2 min., hrubosť.
47:15
Zuccarello posúva puk na Thoresena, ktorý bol na zadnom mantineli hneď tvrdo atakovaný.
45:19
Česi doteraz šťastie nemali, teraz im pomohlo. Kämpf prihral na os ihriska Krejčíkovi, ktorý vystrelil, Haukeland nastavil lapačku, no puk skončil na dvojici hráčov pred bránkou, jedným z nich bol MATEJ STRÁNSKÝ, od ktorého sa puk dostal za bránkovú čiaru.
Asistencie: Jakub Krejčík, David Kämpf
44:30
importantKubalík sa dostal do nepríjemného súboja s Rönnildom a skončil na mantineli, vyzerá to na problém s členkom, možno aj kolenom. Za pomoci dvoch spoluhráčov odchádza rovno do šatne.
43:37
importantSedlák prihral z úrovne bránkovej čiary medzi kruhy Ruttovi, ktorého strelu Haukeland dokázal zlikvidovať.
43:12
Gudas poslal iba slabý puk pred bránku, nemal tam nikoho zo spoluhráčov.
42:12
Kundrátek rozdával prihrávky na obe strany, napokon pálil Stránský, Nóri sa bránia na čele s Haukelandom, ktorý chytá vydarený zápas.
41:10
Tvrdá strela Tomáška z prvej, Nór prežili aj túto situáciu.
40:48
Nóri aj v trojici odpaľujú puk.
40:20
Christian Kåsastul – 2 min., hákovanie.
40:12
Červenka sa pomedzi dvoch hráčov dostal až pred Haukelanda, ale neprekonal ho, bol však faulovaný.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine padol iba jeden gól, Beránek vyrovnal v 36. minúte na priebežných 3:3.
Tretia tretina sa začne o 22:06.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:57
Voženílek to hádzal do ohňa, nikomu zo spoluhráčov sa nepodarilo zakončiť.
39:38
Nóri podruhýkrát odpaľujú puk cez všetky čiary.
39:12
Martin Rönnild – 2 min., hákovanie.
38:53
Beránek vyhodil puk, takmer sa k nemu dostal Kempný.
38:00
importantBrandsegg-Nygard čakal na prihrávku, aj ju dostal, pálil z prvej a opečiatkoval brvno!
37:02
Vylúčenie v tíme Česko:
Radko Gudas – 2 min., nedovolená výstroj
35:54
ONDŘEJ BERÁNEK zobral puk pri striedačkách, nabral rýchlosť a svoju výbornú akciu zakončil presnou strelou k bližšej žŕdke medzi betón a lapačku Haukelanda, ktorý kapituluje.
Asistencia: Michal Kempný
35:20
Kundrátkova strela Haukelanda trochu prekvapila, napokon ale išla vedľa žŕdky, takže zasahovať nemusel.
34:20
Kaše prihral Sedlákovi na modrú, ten pri strele zlomil hokejku.
33:22
Nóri sa oslobodzujú iba za cenu zakázaného uvoľnenia.
32:43
Dobrý pokus Špačka od modrej, Haukeland zneškodnil aj tento pokus.
32:12
Strela od modrej v podaní Krejčíka bola zblokovaná Česi držia útočné pásmo.
30:42
Česi pretečovali puk do útočného pásma, tam ho ale nezískali, Nórov ale v posledných minútach do ničoho nepúšťajú.
29:24
importantObrovský český tlak, Červenka s výbornou prihrávkou Kašemu, ktorý neprekonal Haukelanda zo strely ani následnej dorážky!
28:56
Špaček nabil Stránskému na strelu z prvej, Haukeland ale na puk videl a dokázal ho vyraziť.
28:08
Voženílek prihral Tomáškovi, ktorý vystrelil, Haukeland len vyráža pred seba, Česi sa snažia dorážať.
27:27
Eirik Salsten – 2 min., sekanie.
27:10
Červenka a jeho sólo, minul bližší horný roh brány.
26:32
Česi napádaním získali puk, ich následná strela z otočky ale medzi tri žrde nemierila.
25:54
Česi majú šance, majú tlak, ale Nóri odolávajú.
25:48
S Kašeho zakončením si Haukeland poradil.
25:01
Špačkovu strelu tečoval Sedlák na zadný mantinel.
24:39
Červenka prihrával na os, Nóri puk získali a vyhadzujú ho.
24:05
Christian Kåsastul – 2 min., hrubosť.
24:02
Beránek riešil akciu individuálne, zakončil spoza brány do betónu Haukelanda, Flek sa k dorážke nedostal.
23:25
Voženílkov bekhend Haukeland kryje a prerušuje hru.
22:52
Kubalík ťahal puk poza bránu, potom bol ale odzbrojený.
22:01
Česko je v plnom počte, Nóri sú ale pri chuti a na puku.
21:01
Česi prečítali Zuccarellovu prihrávku a Krejčík vyhodil puk cez všetky čiary.
20:30
Nóri hrajú skrátenú presilovku 5 na 3.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Máme za sebou zaujímavú prvú tretinu, v ktorej padlo až päť gólov. Česko prehráva s Nórskom 2:3.

19:56
Solberg mal dobrú pozíciu, Mrázek ale chytá puk do lapačky a upokojuje hru.
19:32
Čechom sa darí vyhodiť puk cez celé klzisko.
19:01
Michal Kempný – 2 min., nedovolené bránenie.
18:20
Gudas tvrdo zapracoval pri mantineli a zamedzil prihrávke na Berga-Paulsena.
17:12
Dvaja nórski hráči si posúvali puk za vlastnou bránkou, čo prečítal Kaše, následne Sedlák naservíroval puk spoza bránky voľnému ROMANOVI ČERVENKOVI, ktorý bol voľný na hranici kruhu a prepálil Haukelanda.
Asistencie: Lukáš Sedlák, Ondřej Kaše
16:32
goalNórsko dalo gól!
Teraz to už gól je, Česko inkasuje potretíkrát v úvodnej tretine. Zuccarello vzal puk Beránkovi, po následnej kombinácii skóroval z ostrého uhla EIRIK SALSTEN.
Asistencie: Stian Solberg, Mats Zuccarello
16:21
Nóri sú naďalej aktívni a robia problémy, Berg-Paulsen takmer využil Ďalšie české zaváhanie. Zasahovať musel Mrázek.
15:05
Aj Nóri stratili puk pri rozohrávke, Česi ho ale nedokázali využiť, Červenka nezakončoval.
14:18
Salsten strieľal, puk ale skončil na hráčoch pred bránkou.
12:09
Studená sprcha pre Čechov! Chybovali v strednom pásme, darovali puk Trettenesovi, ktorý ho potiahol do pásma, v prečíslení prihral NOAHOVI STEENOVI, ktorý bekhendovým blafákom prekonal Mrázka! Nórsko strieľa gól v oslabení.
Asistencia: Mathias Trettenes
11:44
importantKašeho strelu Haukeland vyrazil, chytil aj Sedlákovu dorážku, ktorá zaváňala gólom!
11:33
Max Krogdahl – 2 min., sekanie.
11:14
importantFlek strieľal po ľade, Haukeland vyrazil pred seba, česká dorážka sa neujala. Ale šanca to bola slušná.
09:28
Kubalík mal veľkú rýchlosť, korčuľoval s ním ale protihráč, Kubalík zvolil prudký bekhend, rozvlnil však sieť iba z bočnej strany.
09:07
Dopredu sa rútil Zuccarello, ale jeho zakončenie bolo nepresné.
08:12
Krejčík si za vlastnou bránou musel dať pozor na napádajúcich Nórov, ktorí sa vôbec neboja.
06:37
Nóri veľmi jednoducho prešli stredným pásmom, po zadovke od Thoresena sa na osi klziska dostal k puku STIAN SOLBERG, ktorý mal pred sebou otvorený priestor a trafil pomedzi Mrázkove betóny.
Asistencie: Patrick Thoresen, Mats Zuccarello
06:06
Česko vedie 1:0! Nóri sa nechali už poriadne zatlačiť, čo využil ROMAN ČERVENKA, ktorý vyšiel spoza brány, otočil sa a trafil ľavý horný roh Haukelandovej brány.
Asistencie: Tomáš Kundrátek, Ondřej Kaše
05:30
Gudasova rana z prvej trafila jedného z brániacich hráčov, Česko teraz poriadne zatlačilo.
04:17
Česi zachytili puk v útočnom pásme, situácia tiež zaváňala gólom, Česi ju ale nevyriešili ideálne, Beránek neprihrával popred bránu presne.
01:55
importantVeľká nórska šanca, prihrávka pred bránu našla Rönnilda, no tomu sa skórovať nepodarilo!
01:19
Česi sa tlačili do zakončenia, pred bránou bola skrumáž, Voženílek nedostal puk za bránkovú čiaru.
00:38
Tomášek posielal pred brán prudký puk z bekhendu, Haukeland si dal pozor.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Nórsko: Haukeland (Arntzen) – Solberg, Johannesen, Nörstebö (A), Hansen, Kåsastul, Krogdahl, Engebråten – Thoresen (C), E. Salsten, Zuccarello – Berg-Paulsen, Vikingstad, T. Olsen – Steen, Vesterheim, Brandsegg-Nygård – Martinsen, H. Salsten, Rönnild – Trettenes.

Česko: Mrázek (Dostál) – Gudas (A), Krejčík, Kempný, Rutta, Hájek, Kundrátek, Špaček – Červenka (C), Sedlák, Kaše – Palát (A), Tomášek, Kubalík – Voženílek, Kämpf, Stránský – Beránek, Kondelík, Flek.
Vo večernom zápase druhého hracieho dňa si v A skupine zmerajú sily reprezentácie Nórska a Česka. Úvodné buly je naplánované na 20:20.

Nórsko svoj úvodný duel šampionátu prehralo, Švajčiarsku podľahlo 2:5. V prvej tretine skóroval Vikingstad, na konci zápasu využil presilovú hru Brandsegg-Nygard.

Domáce Česko vstúpilo do šampionátu výhrou nad Fínskom 1:0 po samostatných nájazdoch. Zápas priniesol zaujímavý hokej s množstvom šancí, no obaja gólmani zatiahli roletu. Rozuzlenie priniesli až samostatné nájazdy, v ktorých skórovali iba Kaše a Červenka, Česko si tak na svoje konto pripísalo cenné dva body.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:20.

Tabuľka: Skupina A

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body
Nachádzate sa tu:
Domov»MS v hokeji 2024»MS v hokeji 2024: Česi vyhrali aj druhý zápas, doma zdolali Nórov