Evropský šampionát horských kol hostí Rumunsko, v pátek byly na programu štafety...

Autor: Tomáš Ježek

Páteční program na evropském šampionátu horských kol patřil štafetám. Zlato vybojovala reprezentace Itálie, česká šestka ve složení Jan Sáska, Eliška Hanáková, Adéla Holubová, Jan Zatloukal, David Friedel, Amálie Gottwaldová dojela sedmá.

Naši mladí jezdci se tak postarali o důležitou porci bodů do olympijského rankingu. Tým ve složení Jan Sáska, David Friedel, Amalie Gottwaldová, Eliška Hanáková, Adéla Holubová a Jan Zatloukal předvedli stabilní výkony na všech úsecích. Titul slaví Itálie.

11 štafet se na start postavilo v 15:00 tamního času. Českému týmu bohužel chyběl Ondřej Cink, který do Rumunska kvůli nemoci neodcestoval. Nahradit ho měl Jan Škarnitzl, toho ovšem trápí problémy se svalem, a tak se závodu účastnili pouze mladí čeští jezdci kategorií juniorských a u23.

Česká šestka dojela na 7. místě: „Na tu šestici zemí před námi v tuhle chvíli a ve složení čistě mladých závodníků a závodnic s několika prvoročáky a bez eliťáků prostě nemáme. Dá se tedy říct, že jsme splnili papírový předpoklad. Ale jsme v přímém kontaktu s evropskou špičkou a ta ztráta není velká, což je důležité pro další závody,“ okomentoval výsledek reprezentační trenér Viktor Zapletal.

Jan Zatloukal přebírá pomyslný štafetový kolík od Adély Holubové

Vítězství vybojovala reprezentace Itálie, jež nasadila silný tým (Simone Avondetto, Matteo Siffredi, Chiara Teocchi, Giada Martinoli, Valentina Corvi, Mattia Stenico). Na druhém místě byli Francouzi (Yannis Musy, Nicolas Kalanquin, Olivia Onesti, Tatiana Tournut, Anais Moulin, Titouan Carod), bronz pak brali Švýcaři (Finn Treudler, Nicolas Halter, Ramona Forchini, Anina Hutter, Muriel Furrer, Thomas Litscher).

...
7. Česko (Jan Sáska, Eliška Hanáková, Adéla Holubová, Jan Zatloukal, David Friedel, Amálie Gottwaldová) +5:03

Kompletní výsledky ZDE

Přečteno - 1707x Tagy: mistrovství evropy cheile gradistei
Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

1. Mistrovství EvropyNovopečenými mistry Evropy v XCO Avondetto a Pieterse, Čábelická 21., Škarnitzl 26.
  2. Mistrovství EvropyJunior Bažant bere stříbro na mistrovství Evropy
    Junior Bažant bere stříbro na mistrovství Evropy
  3. Mistrovství EvropyZamlžený úvod ME přinesl 5 českých top ten v short tracku
    Zamlžený úvod ME přinesl 5 českých top ten v short tracku
  4. Mistrovství EvropyMistrovství Evropy horských kol hostí rumunské Cheile Gradistei
    Mistrovství Evropy horských kol hostí rumunské Cheile Gradistei
  5. OstatníCyklistika bude součástí multisportovního ME i v letech 2026, 2030 a 2034
    Cyklistika bude součástí multisportovního ME i v letech 2026, 2030 a 2034
  6. Mistrovství EvropyZemanová bere bronz na mistrovství Evropy, Boroš v elitě 15.
    Zemanová bere bronz na mistrovství Evropy, Boroš v elitě 15.