18.5.2024
Švédsko neuspelo, o zlato sa pobijú tieto dva tímy
Zdielať na

Zdroj: TASR

ESPOO / Kanadskí hokejisti sa stali druhými finalistami svetového šampionátu hráčov do 18 rokov. Zdolali v semifinále vo fínskom Espoo rovesníkov zo Švédska 5:4.

"Javorové listy" sa v nedeľňajšom boji o zlato stretnú v zámorskom derby s USA. Švédi si zahrajú v rovnaký deň od 13.00 h o bronz proti Slovákom, ktorí podľahli Američanom 2:7. Slováci držali krok s USA len v prvej tretine, po ktorej bol stav 1:2. V ďalších dvoch častiach obhajca titulu pridal ďalších päť gólov.

Ocenenie pre trojicu najlepších hráčov slovenského tímu na šampionáte si po zápase prevzali obranca Luka Radivojevič, útočníci Tobias Tomík a Tomáš Pobežal, ktorý je kapitán mužstva. Kanaďania mali výborný vstup do stretnutia a po úvodnej tretine viedli nad Švédmi už 4:0. "Tri korunky" však nezložili zbrane, dvakrát skórovali v prostrednej časti hry a duel zdramatizovali ďalšími dvoma presnými zásahmi v treťom dejstve. Vyrovnať už nedokázali a v nedeľu ich čaká súboj o bronz proti Slovákom.