Poriadna divočina v Španielsku: Bilbau vylúčili dvoch hráčov a trénera, aj tak vyhralo

Hráči Bilbaa oslavujú gólHráči Bilbaa oslavujú gól Zdroj: Profimedia

MADRID - Futbalisti Bilbaa zvíťazili v predohrávke 34. kola španielskej futbalovej ligy 2:0 na ihrisku Getafe.

Athletic naplno bodoval po štyroch kolách a pred víkendovým programom sa na piatom mieste priblížil na tri body k štvrtému Atléticu Madrid, ktoré drží posledné miesto znamenajúce účasť v Lige majstrov.

V každom polčase sa trafil Iňaki Williams. Ghanský reprezentačný útočník skóroval po jedenásty raz v sezóne, ale prvýkrát od konca februára, na oba góly mu prihral brat Nico.

Krátko po druhom góle v 51. minúte si začali hostia situáciu komplikovať po vylúčení Yeraya Álvareza, v 72. min musel navyše predčasne do spŕch aj Aitor Paredes a hráčov päť minút pred koncom nasledoval aj tréner Ernesto Valverde.

Domácim bola početná prevaha k ničomu, nepomohla im ani penalta, ktorú autor dvoch gólov z minulého zápasu v Almeríi Mason Greenwood nepremenil. V tabuľke zostali domáci desiati.