Dortmund pootevřel brány Wembley, v úvodním semifinále Ligy mistrů s PSG bere těsnou výhru

Dortmund v prvním semifinále Ligy mistrů doma zvítězil nad Paris St. Germain 1:0. V první půli vstřelil vítězný gól útočník Niclas Füllkrug. Odveta v Paříži se odehraje příští úterý. Postupující se ve finále utká s lepším z dvojice Bayern Mnichov - Real Madrid, jejich úterní první souboj skončil 2:2.

Dortmund možná inspiroval nástup mnichovského rivala proti Realu Madrid ze druhého semifinále a rovněž se odhodlal zaskočit favorita na postup úvodní aktivitou. Ovoce to mohlo přinést ve 14. minutě, kdy dobrá práce Jadona Sancha u pravé postranní čáry vyústila v přihrávku do vápna pro Marcela Sabitzera, jenž z úhlu nastřelil Gianluigiho Donnarummu. Prvotní tlak pak sice odezněl a do hry se začalo dostávat PSG, přesto se z vedení radovali Die Schwarzgelben. Jedním z hrdinů okamžiku byl stoper Nico Schlotterbeck, který se nejprve blýskl dobrým defenzivním zákrokem uvnitř pokutového území a o chvíli později vyslal krásným pasem do gólového úniku Füllkruga. Výraznější náskok BVB posléze odmítl Donnarumma dalším vyhraným soubojem se Sabitzerem.

Pařížané toužili po změně stran napodobit starty druhých poločasů ze čtvrtfinále proti Barceloně. V 51. minutě se připomněl Kylian Mbappé, jehož obstřel rozezvučel brankovou konstrukci. Aby toho nebylo málo, o několik vteřin později trefil tyč i bývalý hráč Dortmundu Achraf Hakimi. Skóre se následně neměnilo ani při tutovce Fabiána Ruize, který z ideální pozice zamířil hlavou mimo. Lépe to po Mbappého chytrém prostrčení balonu zkoušel Ousmane Dembélé, nicméně reflexivně zasáhl Gregor Kobel. V Signal Iduna Parku dobře známý křídelník navíc později z ideální pozice přestřelil, a švýcarský gólman tak při svém 20. vystoupení v milionářské soutěži udržel deváté čisté konto. Jeho radost mohl v 84. minutě zvýraznit Julian Brandt, druhý míč do sítě hostů ovšem nepustil skvělý skluz Marquinhose.

Úvodní utkání semifinále fotbalové Ligy mistrů:
Borussia Dortmund - Paris St. Germain 1:0 (1:0)
Branka: 36. Füllkrug. Rozhodčí: Taylor - Beswick, Nunn - Attwell (video, všichni Angl.). ŽK: Maatsen, Schlotterbeck - Fabián Ruiz. Diváci: 81.365 (vyprodáno).

Dortmund: Kobel - Ryerson (87. Wolf), Hummels, Schlotterbeck, Maatsen - Can, Sabitzer - Adeyemi (83. Reus), Brandt (87. Nmecha), Sancho - Füllkrug (90.+1 Moukoko). Trenér: Terzic.
PSG: Donnarumma - Hakimí, Marquinhos, Hernandez (42. Beraldo), Nuno Mendes - Zaire-Emery, Vitinha, Fabián Ruiz - Dembélé, K. Mbappé, Barcola (65. Kolo Muani). Trenér: Enrique.