pátek 17.5 19:00 - Sokolovna, Blatná

• Mustang Bluesride

pátek 17.5 19:00 - Club Highway 61 Kijevská 1474, České Budějovice

Hradiště vedlo 3:0, nakonec se ještě strachovalo o vítězství

PÍSEK/HRADIŠTĚ - Poslední dubnovou neděli pokračovala na píseckém kopci nejnižší krajská soutěž. Fotbalisté Hradiště přivítali Větrovy, které měly na kontě o osm bodů více. Domácí šli rychle do vedení díky brance mladíka Marka Šindeláře. I potom byli Hradišťáci aktivnější a hlavně ve druhé části první půle si vytvořili značnou převahu. Ani vyložené šance ale další brankou neskončily a tak se šlo do kabin za stavu 1:0. Do druhé půle vstoupily lépe Větrovy, pak ale přišla standardka kousek před vápnem a domácí František Řezáč přesnou střelou navýšil hradišťské vedení. Když čtvrt hodiny před koncem po hezké přihrávce Adama Schrolla skóroval kapitán Dominik Mála, vypadalo to, že si domácí dojdou pro klidné vítězství. Ale opak byl pravdou. Vzápětí soupeř snížil z pokutového kopu a Hradiště začalo být nervózní. V 82. minutě po autovém vhazování poslal větrovský hráč balon na zadní tyč, kde ho za brankáře Martina Žaluda uklidil Petr Klejna, a už to bylo jen o gól. V závěru se Větrovy hnaly za vyrovnáním, ale velké šance měli po brejcích i domácí. Jonáš Maroušek však nastřelil jen břevno. Těsný náskok už Hradišťáci ubránili a oba týmy zápas zakončily potyčkou, po které viděli červenou kartu hostující Miroslav Trnka s Tomášem Trnkou a hrající trenér Hradiště Jakub Gažík.

TJ Hradiště – SK Kavas Větrovy 3:2 (1:0)
Branky: 2. Šindelář, 56. Řezáč, 75. Mála – 75. (penalta) a 82. Klejna
Rozhodčí: Marek – Mráz, Votýpka. ČK: 1:2 (90. Gažík – 90. M. Trnka, 90. T. Trnka). ŽK: 4:4 (Žalud, Mála, Tichava, Nimburský – M. Trnka, Jašek, Weinzettel, R. Ševčík). Diváků: 60
Hradiště: Žalud – Mála, Suk, Tichava, Vrba, Mašek (46. Maroušek), Stropnický, Šindelář, Třeštík (90. Gažík), Nimburský (69. Schroll), Řezáč (76. Dan)
Větrovy: Kümmel – Brandejs, Klejna, Hera, M. Ševčík, M. Trnka, T. Trnka, Weinzettel, Ludikar, Táfl (76. Jamrich), Jašek