Golf Time

Carapaz zvítězil v horské etapě na závodě Kolem Romandie. Ve vedení je Rodríguez

Olympijský vítěz Richard Carapaz se nejlépe popasoval z horskou zkouškou na cyklistickém závodě Kolem Romandie a dojel si pro vítězství. Do čela průběžného pořadí se posunul Španěl Carlos Rodríguez, jenž dojel třetí a bude se pokoušet uhájit vedení v závěrečné nedělní páté etapě.

Richard Carapaz
zdroj: ČTK autor: Jean-Christophe Bott

Vítěz Gira d'Italia z roku 2019 Carapaz byl nejrychlejší z vedoucí tříčlenné skupiny v závěru čtrnáctikilometrového stoupání do Leysinu. V posledních metrech se ho udržel jen Němec Florian Lipowitz, jenž po 151,7 km dojel ve stejném čase jako Carapaz.

Rodríguez na vedoucí duo ztratil 10 sekund, i to mu ale stačilo k posunu do čela 77. ročníku závodu. Průběžně druhý je s odstupem sedmi sekund Rus Alexandr Vlasov, třetí je se ztrátou devíti sekund loňský vítěz Czech Tour Lipowitz. Dosavadní lídr Juan Ayuso ze Španělska klesl na pátou pozici.

Závod kategorie WorldTour vyvrcholí v neděli etapou se startem a cílem ve Vernier.

Cyklistický závod Kolem Romandie (WorldTour) – 4. etapa (151,7 km):

1. Carapaz (Ekv./EF Education-EasyPost) 4:06:03, 2. Lipowitz (Něm./Bora-hansgrohe) stejný čas, 3. Rodríguez (Šp./Ineos Grenadiers) -10, 4. Mas (Šp./Movistar), 5. Vlasov (Rus./Bora-hansgrohe) oba -14, 6. Bernal (Kol./Ineos Grenadiers) -27, ...105. Černý (ČR/Soudal Quick-Step) -27:39, 141. Bittner (ČR/dsm-firmenich PostNL) -33:19.

Průběžné pořadí: 1. Rodríguez 12:22:46, 2. Vlasov -7, 3. Lipowitz -9, 4. Van Wilder (Belg./Soudal Quick-Step) -21, 5. Ayuso (Šp./UAE Team Emirates) -27, 6. Mas -38, ....122. Černý -50:06, 141. Bittner -1:04:45.