Brněnské basketbalistky dokázaly zázrak, ukončily 11letou neporazitelnost USK Praha

Přidat na Seznam.cz

Když odjížděly basketbalistky USK Praha do Brna k druhému finálovému zápasu, určitě by je nenapadlo, že za pár hodin se ukončí jeden historický milník. Klub Žabiny Brno dokázal nemožné, ukončil sérii 301 vítězných zápasů USK za sebou, když vyhrál 71:69. Celých jedenáct let nenašly Pražanky na domácích palubovkách přemožitelky. „Je to zadostiučinění nejenom této sezony, ale všech sezon před tím. Myslím, si že jsme to trošku čekaly, že by to mohlo přijít, ale nedaly jsme to navenek znát. Vyplatilo se to. Hrálo se tvrdě na obou stranách a co k tomu říct, vyhrály jsme,“ říkala s nadšením brněnská rozehrávačka Eliška Hamzová.

Zatímco v prvním zápase si hráčky USK Praha vytvořily o poločase klidný 17ti bodový náskok, tentokrát to bylo o pouhé tři body. Přesto se čekalo, že do druhé poloviny zápasu přijde pražský uragán. Nepřišel… Po třetí čtvrtině navýšily hostující hráčky náskok o další dva body, ale v posledním dějství jim došel dech. Sice basketbalisty USK zaznamenaly sedm bodů za sebou, poté však převzaly taktovku na palubovce domácí hráčky a brzy bylo srovnáno. Potom už skóre narůstalo jen po proměněných trestných hodech, v kterých měly Brňanky pevnou ruku a mohly se tak radovat z historického okamžiku.

V první řadě je potřeba pogratulovat Žabinám. My se z té prohry musíme rychle oklepat a připravit se na další zápas. Je jasné, že dnešek se dá hodnotit z více faktorů. Viděli jsme z naší strany neskutečně moc chyb jak obranných, tak útočných. Žabiny nastoupily s velkým nasazením, které si udržely po celý zápas. Měli jsme s tím problém a neuměli jsme se s tím vypořádat. O to víc si to musíme uvědomit. Žabiny nám nedají nic zadarmo,podotkl hostující asistent Martin Pospíšil.

Třetí zápas finále se odehraje v Praze v pátek 26. dubna od 17:30. Čtvrtý duel je na programu v neděli 28. dubna od 17:00 a to zas naopak v brněnské hale.

Zdroj: uskbasket.cz, bkzabiny.cz