Nečas dal gól, druhý připravil a pomohl Carolině k výhře v prvním kole play-off. Pastrňák bodoval

Martin Nečas přispěl v úvodním utkání 1. kola play-off NHL gólem a přihrávkou k výhře hokejistů Caroliny 3:1 nad New Yorkem Islanders. Boston porazil i díky jedné asistenci Davida Pastrňáka na svém ledě Toronto 5:1. Jediný gól hostů vstřelil David Kämpf.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Nečas slaví branku se spoluhráči z Caroliny

Martin Nečas slaví branku se spoluhráči z Caroliny | Zdroj: Reuters

Carolina otevřela skóre ve druhé minutě, přesilovou hru využil Jevgenij Kuzněcov střelou z levého kruhu po přihrávce Nečase. Z dorážky brzy vyrovnal Kyle MacLean a další gól padl až na začátku třetiny.

Očekával jsem od sebe v základní části víc bodů. Pro play off máme silný tým, hlásí útočník Nečas

Číst článek

Nejdříve ale zahodil velkou šanci obránce Islanders Noah Dobson, který trefil z mezikruží tyč a z dorážky do odkryté branky jej vleže vychytal Frederik Andersen.

Nerozhodný stav zlomil ve 44. minutě Stefan Noesen, který poslal do branky sraženou střelu. Výhru Caroliny zpečetil Nečas při risku Islanders bez gólmana. Český útočník vybojoval puk u mantinelu v oblasti červené čáry a vystřelil do prázdné branky.

Boston vedl od třetí minuty, když se prosadil z přečíslení Johnny Beecher. Domácí odskočili v prostřední třetině na 4:0. U všech tří branek ve druhém dějství figuroval Jake DeBrusk, který dvakrát skóroval v přesilových hrách a na jeden gól přihrál.

První hvězdou zápasu byl ale zvolen Jeremy Swayman, jenž zastavil 35 střel. Překonal jej pouze ve 42. minutě z blízka Kämpf, který zakončil kombinaci Toronta do odkryté branky.

Boston pojistil první bod v úvodním utkání série při hře hostů bez gólmana. Pastrňák vystihl na útočné modré čáře přihrávku a Trent Frederic stanovil konečný výsledek.