Neslyšící tenista Jaroslav Šmédek zaválel na Polish Deaf Open 2024

Neslyšící Jaroslav Šmédek zcela triumfoval na polském tenisovém turnaji, pokořil každého protivníka. Své jednotlivé zápasy reflektoval na sociálních sítích s obrovským entuziasmem. Krásné 2. místo si z Polish Deaf Open 2024 přivezla neslyšící tenistka Kateřina Blaščiková.

0
Čeští neslyšící tenisté na Polish Deaf Open 2024 (Foto: koláž, Facebook.com)

O Jaroslavu Šmédkovi

Pochází z Otrokovic a má oboustrannou sluchovou ztrátu, která je z jedné strany korigována kochleárním implantátem. S tenisem se kamarádí odmala, začal s ním již ve svých 5 letech. Postupem času se vypracoval na tenistu na profesionální úrovni. Pyšní se oceněním Nejlepší handicapovaný sportovec, které získal víckrát, a medailemi z Deaflympiády a z mistrovství světa.

Jaroslav Šmédek se svou přítelkyní (Foto: Facebook.com)

Triumf Jaroslava Šmédka na Polish Deaf Open 2024

1. ročník Polish Deaf Open, který se konal ve Varšavě, absolutně patřil našemu reprezentantovi Jaroslavu Šmédkovi. Náš neslyšící tenista zcela ovládl všechny hrané zápasy a pokořil své protivníky ve všech případech. Zvítězil v tenisovém zápase proti Marekovi Vacovi, druhý zápas odehrál s Prithvim Sekharem, a zvítězil 6:2, 6:0. Tento krásný výsledek jej vyhecoval k finálovému tenisovému zápasu, který zdolal s výsledkem 7:6, 6:3. Umístil se na 1. místě z celkového počtu 20 mužů.

Pro Jaroslava Šmédka představoval tento turnaj skvělý sportovní zážitek, jaký si přeje zažít každý sportovec.

Sledujte kariéru Jaroslava Šmédka na jeho aktivních sociálních sítích:

Hrdý a šťastný Jaroslav Šmédek (Foto: Facebook.com)

Úspěch Kateřiny Blaščikové

Turnaje se zúčastnila také Kateřina Blaščiková, která se probojovala do finále, v němž proměnila stříbrnou medaili. Skončila druhá z 10 žen. 1. místo v ženském tenise patří Sare Twardowske.

Kateřina Blaščiková – vpravo (Foto: Facebook.com)
Jaroslav Šmédek a Kateřina Blaščiková (Foto: Facebook.com)

Zdroj, foto: Facebook.com @ceskydeaflympijskyvybor, @jaroslavsmedektenis, @PolishDeafOpen2024
Editor: Kristýna Mariáková