Dohráno

Cross country v Mairipoře ovládl Blevins, Cink obsadil 17. pozici

Po závodech v short tracku pokračuje program SP v horských kolech závody v cross country. V brazilské Mairipoře si mezi muži dojel pro vítězství Američan Christopher Blevins. Se ztrátou lehce nad minutu dokončil na 17. místě Ondřej Cink. U žen triumfovala Švédka Jenny Rissvedsová. Jitka Čábelická si odnesla 27. místo.

Cink dojel v Mairipoře sedmnáctý

Závody v cross country navázaly na úvodní klání v short tracku. Mezi muži se ještě v posledním kole držela pospolu početná skupina závodníků. Rozhodující nástup obstaral Američan Christopher Blevins.

V závěrečném spurtu se nakonec na druhé místo posunul Francouz Victor Koretzky a třetí místo obsadil Švýcar Filippo Colombo. Ondřej Cink dojel se ztrátou jedné minuty a šesti vteřin na 17. místě a vylepšil sobotní 23. místo.

V ženském závodě si pro triumf dojela Švédka Jenny Rissvedsová. Ta ukázala, že jí Brazílie sedí, protože v roce 2016 získala zlato na olympiádě v Riu.

O vítězství v Mairipoře rozhodla v průběhu pátého kola, kdy se dokázala odpoutat od Američanky Haley Battenové a vytvořit si rozhodující náskok.

Battenová nakonec obsadila až třetí příčku se ztrátou 45 vteřin. Před ní se na druhé místo dostala další Američanka Savilia Blunková Česká závodnice Jitka Čábelická protla cílovou pásku se ztrátou šest a půl minuty na 27. místě.

SP v jízdě na horských kolech v Mariopoře (Brazílie) – cross country:

Muži: 1. Blevins (USA) 1:30:00, 2. Koretzky (Fr.) -2, 3. Colombo (Švýc.) -3, 4. Sarrou (Fr.), 5. Vidaurre Kossmann (Chile) oba -5, 6. Avondetto (It.) -20, ...17. Cink (ČR) -1:06.

Ženy: 1. Rissvedsová (Švéd.) 1:17:18, 2. Blunková -27, 3. Battenová (obě USA) -45, 4. Teocchiová (It.) -58, 5. Neffová -1:09, 6. Kellerová (obě Švýc.) -1:24, ...27. Čábelická (ČR) -6:28.