Norská běžkyně lyžích Emilie Fletenová

Norská běžkyně lyžích Emilie Fletenová | foto: AP

Seriál dálkových běhů Ski Classics ovládli Norové Fletenová a Hoel

• 0
Norští běžci na lyžích Johan Hoel a Emilie Fletenová ovládli 15. ročník seriálu dálkových závodů Ski Classics. Fletenová potvrdila suverenitu i v dnešním Grand Finale na 93 km v Hafjellu, které vyhrála s téměř devítiminutovým náskokem, a v třináctém uskutečněném závodě v sezoně zvítězila posedmé. Celkově triumfovala s více než pětisetbodovým náskokem před Finkou Kati Roivasovou, třetí skončila další Norka Magni Smedasová. Obhájkyně prvenství Ida Dahlová ze Švédská skončila celkově osmá.

Hoel v sezoně vyhrál jen před týdnem Reistadlopet v Bardufossu. Při závěrečném triumfu krajana Torleifa Syrstada, který navázal na prvenství ze slavného Vasova běhu, doběhl sedmnáctý. Seriál vyhrál před krajany Kasperem Stadaasem a Andreasem Nygaardem. Loňský šampion Emil Persson ze Švédska byl sedmnáctý.

Nejlepšími Čechy ve Ski Classics, z nějž kvůli teplému počasí vypadla v tomto ročníku Jizerská padesátka, byli Karolína Grohová na 19. místě a Fabián Štoček na 34. pozici. Grohová finálový závod seriálu Janteloppet dokončila jako třináctá.