Atletika ČR 2024

Bouzková si titul z Bogoty neodveze, ve finále padla s Osoriovou

Marie Bouzková na turnaji v Bogotě na druhý titul v kariéře nedosáhla. První nasazená hráčka ve finále nestačila na domácí Camilu Osoriovou, které podlehla 3:6 a 6:7. Danielle Collinsová ve finále v Charlestonu porazila 6:2, 6:1 Darju Kasatkinovou z Ruska a vyhrála druhý turnaj za sebou. Třicetiletá hráčka navázala na týden starý životní triumf z Miami.

Maria Bouzková
zdroj: Reuters autor: Eric Bolte

Bouzková sice do svého prvního finále na antuce vstoupila brejkem, ale soupeřka čtyřmi gamy za sebou úvodní sadu otočila. Ve druhém setu pětadvacetiletá Češka vyrovnala hru a dlouho držela s Osoriovou krok.

První chybu udělala za stavu 5:5, kdy ztratila servis, ale vzápětí i díky odvrácenému mečbolu srovnala na 6:6 a vynutila si tie-break. V něm Bouzková neudržela vedení 2:0 a při skóre 4:6 odvrátila další mečbol. Na třetí už ale nestačila.

Jediným titulem Bouzkové tak zůstává triumf z Prahy v roce 2022 a ve finálových zápasech má bilanci pěti porážek a jediné výhry.

Dvaadvacetiletá Osoriová vybojovala druhý titul na WTA Tour tři roky po premiérovém úspěchu právě v Bogotě.

Bouzková v Bogotě na druhý titul nedosáhla

Collinsová uspěla v Charlestonu

Collinsová potvrdila, že je ve výborné formě a Kasatkinové nedala šanci. Pro třinácté vítězství za sebou si došla za hodinu a 19 minut. Osmkrát sebrala soupeřce servis a sama úspěšně čelila jen dvěma brejkbolům.

Finalistka předloňského Australian Open, která po sezoně ukončí kariéru, si připsala čtvrtý titul v kariéře a opět si polepší ve světovém žebříčku. Collinsová do sezony vstoupila na 71. místě a v pondělí se posune už na 15. pozici. Jejím maximem je sedmá příčka z července 2022.